Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
16 XII 2018 r. - III niedziela Adwentu
1. Weszliśmy w ostatni etap Adwentu, czas bezpośredniego przygotowania do nadchodzących świąt. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy nie mają przeszkód, do sakramentu spowiedzi św., aby jak najpełniej przeżyć tajemnicę narodzenia Syna Bożego. Ciągłą spowiedź od rana do wieczora rozpoczniemy w Bazylice od piątku.  Przypominamy, że przed pojednaniem z Bogiem, trzeba najpierw pojednać się z ludźmi.
 
2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie, które w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej codziennie do 24 grudnia sprawować będziemy o godzinie 6 rano. Przynieśmy z sobą lampiony, aby od Maryi – Gwiazdy Zarannej, zabrać do domu światło. Może uda nam się przyjść choć jeden raz na godz. 6,aby głębiej poczuć smak adwentowego czuwania.
Dodatkowo Roraty z udziałem dzieci, odprawiamy we wtorki i w czwartki o godz. 16.30. 
 
3. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki, byśmy nie zaprzepaścili tego pięknego polskiego zwyczaju w wigilijny wieczór w gronie najbliższych. Składając sobie życzenia, łamiemy się chlebem, dzielimy się sercem i miłością, a może czasem przełamujemy też jakąś niechęć do siebie nawzajem.
 
4. W najbliższy wtorek i środę (18 i 19 grudnia) od godz. 15.30 do 18, Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie żywność dla osób objętych stałą opieką. Gdyby był ktoś ubogi, kto nie ma za co zrobić zakupów, również serdecznie zapraszamy.
 
5. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz, na trwałe produkty żywnościowe dla ubogich. Będziemy wdzięczni za każdy podarunek. Gorące podziękowanie składamy dla uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół nr 1 im. A. Towarnickiego za przygotowanie paczek ze słodyczami dla dzieci z parafii.
 
6.  Od jutra do czwartku włącznie ze względu na prowadzone prace, zamknięta będzie Bazylika, a Liturgia oraz spowiedź sprawowane będą w Oratorium naszego Centrum religijnego. Te najgrubsze prace w świątyni, powoli dobiegają końca i na święta uprzątnięte będą rusztowania.
 
7. W naszym sklepiku są do nabycia wigilijne świece Caritas. Zapalone na świątecznym stole, symbolizować będą naszą otwartość na bliźnich, którzy potrzebują wsparcia.
Autor:Klasztor / 2018-12-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.