Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 II 2019 r. - VI niedziela zwykła
1.Trwają szkolne ferie. Dzieci i młodzież zachęcamy do aktywnego wypoczynku, nie przy tabletach, komputerze czy telewizorze. Przypominamy też, że od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy św. nie ma ferii.
 
2. Wczoraj zakończyliśmy czyszczenie świątyni; ołtarzy i kaplic oraz organów, które po dziewięciu latach od ich powstania w obecnej wersji, przeszły mały remont. Trwa renowacja ławek w Bazylice oraz remont Sali Jana Pawła, który chcemy zakończyć na 2 kwietnia – 14 rocznicę śmierci JPII, by dokonać poświęcenia już nowej kaplicy dedykowanej największemu z rodu Polaków. Wszystkim, którzy modlitwą i ofiarami wspierają nasze działania, składamy staropolskie Bóg zapłać.
 
3. Wznawiamy na stałe odmawianie w Bazylice Liturgii Godzin, podczas czwartkowych Mszy św. o godz. 18. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
4. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy: w piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa, bpa i męczennika.
 
5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można zakupić w naszym sklepiku i zapraszamy też do naszej kawiarenki, na dobrą kawę i lecznicze produkty.
 
6. W minionym tygodniu odszedł do Pana: + śp. Marcin – Ryszard Hołówko, zam. przy ul. Grunwaldzkiej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu.
Autor:Klasztor / 2019-02-16
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.