Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 III 2019 r. - II niedziela Wielkiego Postu
1.Niedziela 17 marca jest niedzielą "Ad Gentes" (Do narodów). Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w ich intencji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wsparcie naszych misjonarzy, pracujących w Afryce.

2. We wtorek przypada uroczystość ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP, na Staromieściu odpust. U nas porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

3. W tym tygodniu w naszej wspólnocie klasztornej imieniny obchodzą: O. Józef Krawiec i O. Oktawian Jusiak. Dziękując solenizantom za wszelkie dobro jakie wnoszą do naszej wspólnoty oraz posługę w sanktuarium, życzymy im obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej. Wszystkich zapraszamy do modlitwy w ich intencji w najbliższą sobotę 23 marca na Mszę św. o godz. 18, której przewodniczył będzie O. Oktawian.

4. 25 marca obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, oraz składania przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
W tym dniu również na Cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbędzie się pierwszy w naszej Diecezji Pogrzeb Dzieci Utraconych. Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby rozpocznie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek 25 marca o godzinie 17.00. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy są dotknięci dramatem śmierci dziecka.

5. Muzeum Diecezjalne i DD "Tabor" zapraszają na spektakl teatralny o bł. ks. Józefie Kowalskim. Odbędzie się on 27 marca w środę, o godz. 18.00 w dużej auli DD „Tabor”. Wstęp wolny.
Natomiast w dniach od 29 do 31 marca w DD Tabor przy ul. Wetlińskiej odbywać się będzie sympozjum rekolekcyjne dla farmaceutów katolickich.

6. W okresie W. Postu gorąco zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.20. Zachęcamy też, aby po Drodze Krzyżowej pozostać na Mszę św. o godz. 18. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa poprowadzona przez Oazę Franciszkańską odprawiana jest o godz. 18.40.
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym śpiewamy w niedziele o godz. 17.30. W tym roku transmitowane są one przez diecezjalne radio Via.

7. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 maja. Zapisy i spotkanie organizacyjne odbędzie się w naszym Centrum 30 marca o godz. 12. Również do 30 marca O. Zdzisław prowadzi zapisy na pielgrzymkę do Fatimy i św. Jakuba w Composteli w Hiszpanii w dniach od 16 do 23 października.
Autor:Klasztor / 2019-03-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.