Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 Niedziela Zwykła
I Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski po podpisaniu przez Prezydenta RP ustawy dotyczącej procedury „In vitro”.
 
1.Dzisiaj po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i błogosławimy kierowców przez przyczynę św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Na parkingu czeka już z tą posługą kapłan, dlatego prosimy udać się na miejsce poświęcenia. Ofiary złożone przy tej okazji wesprą fundusz na środki transportu dla misjonarzy.
 
2. Już 4 sierpnia wyruszy na trasę 38. Piesza Pielgrzymka z  Rzeszowa na Jasną Górę. Dzisiaj o godz. 14 w naszym Bernardyńskim Centrum o godz. 14 Msza św. a następnie omówienie  spraw organizacyjnych dla naszej grupy św. Jana z Dukli, oraz możliwość zapisu na pielgrzymkę. Dodatkowo, będzie jeszcze możliwość zapisania się na pielgrzymkę w najbliższym tygodniu w poniedziałek, środę i piątek w kancelarii parafialnej od godz. 16 do 18.
 
3. Od jutra do końca sierpnia, przy ołtarzu św. Franciszka będzie wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 
4. W związku ze zbliżającym się sierpniem – miesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenieza grzech pijaństwa”, ale też jako wołanie, by opamiętali się ci, którzy przyczyniają się do niszczenia narodu, jego duchowych, ale też materialnych dóbr.
 
5. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r.  i wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w modlitwie o ojczyźnie, módlmy się o odpowiedzialność rządzących za Polskę; jej duchowe i materialne dziedzictwo.
 
6. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w środę wspomnienie św. Marty
- w piątek św. Ignacego z Loyoli, kapłana
- w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła. Jest to zarazem I sobota miesiąca, a więc odwiedziny chorych w parafii.
 
7. W przyszłą Niedzielę przypada święto M.B. Anielskiej z Porcjunkuli. W tym dniu każdy katolik pod zwykłymi warunkami może zyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie, bądź jednego zmarłego.
 
8. W każdą Niedzielę o godz. 18 śpiewamy  Nieszpory Niedzielne, a w każdy czwartek podczas wieczornej Mszy św. o 18.30, razem z wiernymi odmawiamy Nieszpory z Liturgii Godzin.  Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
9. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej, książki katolickie oraz nowy Przewodnik po Sanktuariach Podkarpacia.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.