Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj rozpoczynamy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  pod hasłem: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.Po każdej Mszy św. na parkingu pod ogrodami święcimy samochody i modlimy się wraz z ich właścicielami o bezpieczne podróżowanie. Ofiary złożone przy tej okazji do puszki przeznaczone są na środki transportu dla misjonarzy.
 
2. Dzisiaj  w naszym Centrum od godz. 14.30 do 17.30 prowadzimy zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do Grupy św. Jana z Dukli, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Natomiast w przyszłą Niedzielę odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe i będzie to jeszcze okazja do zapisania się na Pielgrzymkę. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 w Oratorium wewnątrz Bernardyńskiego Centrum.
 
3. Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży w Diecezji. Jutroo godz. 9.00 odbędzie się Msza św. w Parku Papieskim w Rzeszowie z oficjalnym posłaniem Pielgrzymów do Krakowa. Młodzież z 23 krajów świata przez 6 dni, poznaje nasz region i dzieli się swoim doświadczeniem wiary.
 
4. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczną się we wtorek, 26 lipca, Mszą św. otwarcia na Błoniach Krakowskich o godz. 17.30. Od środy będą się odbywać katechezy w różnych językach, w sobotę czuwanie z Ojcem św., a w niedzielę Msza św. posłania. Od środy do niedzieli (27-31 lipca) będzie w Polsce Ojciec Święty Franciszek w Krakowie,na JasnejGórze i wAuschwitz – Birkenau. Zachęcamy do udziału w spotkaniach,oraz do towarzyszenia Ojcu Świętemu i młodym modlitwą. TVP, Telewizja Trwam, Radio Maryja, Radio Via  i inne rozgłośnie  będą transmitować większość uroczystości.
 
5. Od 25 lipca do 1sierpnia w kilku kościołach Rzeszowa odbędzie się „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Ta siedem dni trwająca, całodobowa modlitwa rozpocznie się w Katedrze a zakończy w naszej Bazylice. Dzisiaj po Mszach św. w kruchcie kościoła można jeszcze wpisać się na konkretną datę i godzinę czuwania.
 
6. W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji „Kościół prosi o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenieza grzech pijaństwa”, który rujnuje osobiste życie człowieka i jego otoczenia, szczególnie dzieci i młodzieży.
 
7. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro święto św. Jakuba, Apostoła
- we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
- w piątek wspomnienie św. Marty
 
8. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na Niedzielne Nieszpory o godz. 18.
 
9. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i zachęcamy , aby nie zapominać  o modlitwie oraz o godnym stroju świątyni.
 
10. w minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Maria Dybaś i Stanisław Lipiński. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.