Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 Niedziela Zwykła
1. Sierpień jest miesiącem wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. i wielki zryw narodowy i powstanie „Solidarności” w 1980 r. - to tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o gorącej modlitwie za Polskę, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy z troską pochylili się nad Ojczyzną, która jest wielkim darem i wielkim zbiorowym obowiązkiem.

2. Zapraszamy na obchody upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia o godz. 17.00 na placu im. Armii Krajowej. W programie: 17:00 - Godzina „W” – uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, godz. 18.00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych powstańców warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy – kościół pw. Świętego Krzyża w Rzeszowie przy ul. 3 Maja.

3. W piątek, 4 sierpnia wyruszy 40. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 6.30 przed kościołem farnym. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie będzie relacjonowało przebieg pielgrzymki w godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00, zaś o godz. 20.30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża. Na stronie internetowej Radia VIA - www.radiovia.com.pl - będzie można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz wszystkie relacje antenowe. Dzisiaj jeszcze w naszym Bernardyńskim Centrum od godz. 14 można zapisać się do grupy św. Jana z Dukli. Nie lękajmy się trudu, Bóg dodaje sił.

4. W związku z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne, który przejdzie przez naszą diecezję w środę, 2 sierpnia będzie zamknięcie lub ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa. Prosimy o cierpliwość i dostosowanie się do ograniczeń (wyścig wystartuje z Nagawczyny k. Dębicy o godz. 13.40; w Rzeszowie na mecie będzie o godz. 16.35).

5. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.

6. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- 31 VII: wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana, założyciela Zgromadzenia Jezuitów,
- 1 VIII: św. Alfonsa Liguori, biskupa, założyciela Zakonu Redemptorystów,
- 2 VIII: święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W Bazylice porządek Mszy św.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30, 18.30. Mszy św. o godz. 6.00 przewodniczył będzie ks. bp Kazimierz Górny. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny.
- 4 VIII wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana, patrona proboszczów,
- 6 VIII: święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Cmolasie.

7. W tym tygodniu przeżywamy dni wewnętrznej odnowy religijnej: I czwartek – dzień modlitwy o nowe powołania, I piątek – dzień przebłagania Boga za grzechy osobiste i bliźnich, oraz I sobotę miesiąca - dzień wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi, w którą kapłani nawiedzą chorych w parafii.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana Zofia Sokół zam. przy ul. M. Konopnickiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.