Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 Niedziela Zwykła
1. W nawiązaniu do listu bpa Jana zachęcamy do udziału w pielgrzymce i przypominamy, że zapisy do grupy świętego Wojciecha odbywają się od poniedziałku do piątku w kancelarii parafii farnej, a do grupy św. Jana z Dukli – w parafii Chrystusa Króla
 
2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej, z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, święcimy pojazdy mechaniczne. Zaraz po Mszy kapłan uda się na plac przed Bazyliką i miejsce przy przystanku dla busów i tam dokona poświęcenia. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są dla misjonarzy.
 
3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej. W I czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji powołań o 18.30. W piątek spowiadamy od 6.00 do 12.00 i od 14.30 do 19.00, a odwiedziny chorych w naszej parafii będą miały miejsce – jak zwykle – w sobotę przed południem. W tym dniu na 9.00 zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.
 
4. W piątek przypada też uroczystość odpustowa NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Msze święte będą odprawione w następujących godzinach: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30. Na 18.15 zapraszamy na nabożeństwo pierwszopiątkowe, a na 20.30 na różaniec i Apel Maryjny w kaplicy Matki Bożej.
 
5. W tym dniu porannej Eucharystii o 6.00 będzie przewodniczył biskup senior Kazimierz. W czasie tej Mszy chcemy podziękować biskupowi Kazimierzowi za jego posługę dla naszej Diecezji, a także wszelkiego dobro, które dokonało się dzięki jego życzliwości w naszym Sanktuarium. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Po Mszy chcemy wręczyć biskupowi kopię figury Matki Bożej Rzeszowskiej ufundowaną przez grupy duszpasterskie i klasztor.
 
6. W kiosku klasztornym dostępne są tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, a także wartościowe książki i pamiątki z naszego Sanktuarium.
 
7. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na 18.00 na nieszpory.
 
8. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że we wtorek, 30 lipca wyścig kolarski „Tour de Pologne” zawita do naszego miasta. W związku z tym przewiduje się całkowite zamknięcie lub ograniczenie ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa. Organizatorzy i Władze Miasta proszą o ograniczenie poruszania się w tym czasie samochodami osobowymi oraz o ostrożność i wyrozumiałość z powodu utrudnień. Bliższe informacje na ten temat można uzyskać w lokalnej prasie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.