Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
17 Niedziela Zwykła
1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa, dzisiaj po każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie pojazdów i pobłogosławienie kierowców, na parkingu pod ogrodami. Kierowcy, którzy mają samochód zaparkowany w innym miejscu, mogą po Mszy św. podjechać pod ogrody.
2. Dzisiaj w naszej Bazylice o godzinie 19.30 odbędzie się piękny koncert, w ramach Festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościołach Rzeszowa”.  Wykonawcami będą: pan Mariusz Ryś, wirtuoz organów i pedagog, oraz wybitny włoski skrzypek Fulvio Leofreddi, profesor słynnej Akademii Św. Cecylii w Rzymie. Program koncertu będzie zawierał utwory organowe i skrzypcowe trzech stuleci począwszy od dzieł Johanna Sebastiana Bacha aż po kompozycje XX wieku.
3. Natomiast w przyszłą Niedzielę gościć będziemy w naszej Bazylice Grupę Ewangelizacyjną Misjonarzy Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa świeckich wiernych podczas Mszy świętych ukaże nam poprzez śpiew i modlitewny taniec, jak modli się Afryka, a po Mszy św. wieczornej wykona specjalny koncert. Po Mszach św. można będzie zakupić płyty z ich nagraniami i wesprzeć  dzieło ewangelizacji.
 4. Również w przyszłą Niedzielę o godz. 12 Mszę św. Prymicyjną dla nas odprawi i błogosławieństwa prymicyjnego udzieli O. Anastazy Popiel, który w tym roku przyjął święcenia kapłańskie, a teraz będzie pracował w naszym Sanktuarium i naszej Parafii.
 5. Przed nami sierpień: miesiąc abstynencji, ale to także miesiąc wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cudu nad Wisłą” w 1920 r., Powstania Warszawskiego w 1944 r., oraz wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. To tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu szczególnie o gorącej modlitwie za Polskę.
 6. Wponiedziałek, 4 sierpnia br. wyruszy Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie dojdzie 13 sierpnia. Do grupy św. Jana z Dukli można jeszcze zapisać się dzisiaj od godz. 15 do 16, oraz w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej w Bernardyńskim Centrum, natomiast w czwartek i w piątek od godz. 17 do 19 będzie odbiór bagaży.
 7. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.
8. W tym tygodniu przypadają, dni wewnętrznej odnowy religijnej: pierwszy piątek i pierwsza  sobota miesiąca. Równocześnie w sobotę 2 sierpnia przypada święto Matki Bożej Anielskiej czyli Odpust Porcjunkuli. W tym dniu jak co miesiąc, przed południem odwiedziny chorych w parafii. Porządek Mszy św. świąteczny to znaczy będą one sprawowane o godz. 6, 7.30, 8, 9, 10.30 i po południu o 16.30 i 18.30. Mszy św. o godz. 6 przewodniczył będzie Ks. Bp Kazimierz Górny a o 18.30 Ks. Bp Edward Białogłowski.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Jadwiga Wanda Szkutnik z ul. M. Konopnickiej, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.