Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
18 Niedziela Zwykła
1.Dobiegają końca Światowe Dni Młodzieży w Krakowiei pielgrzymka Piotra naszych czasów, papieża Franciszka. Módlmy się o trwałe owoce tej radosnej i wielkiej modlitwy w sercach jej uczestników, oraz o nowe powołania do Służby Bożej.
 
2. Dzisiaj  odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe Grupy św. Jana z Dukli. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14 w Oratorium wewnątrz Bernardyńskiego Centrum. Po Mszy św.  będzie jeszcze okazja do zapisania się na  39. Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która na szlak pielgrzymi wyruszy 4 sierpnia. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Rozpoczęcie pielgrzymki w najbliższy czwartek na Placu Farnym o godz. 6.30.
 
3. Od 25 lipca do 1sierpnia w kościołach Rzeszowa trwa „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojca św. Franciszka, Światowych Dni Młodzieży oraz Ojczyzny. Ta siedem dni trwająca, całodobowa modlitwa rozpoczęła się w Katedrze a zakończy w naszej Bazylice. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, w kaplicy Matki Bożej rozpocznie się całonocna adoracja, która trwać będzie do wieczora dnia jutrzejszego. Gorąco zachęcamy do włączenia się w to „kołatanie” do tronu Miłosiernego Boga.
 
4. Jutro rozpoczynamy sierpień, miesiąc wielkich wydarzeń patriotycznych: „Cud nad Wisłą” w 1920 r., Powstanie Warszawskie w 1944 r. oraz wielki zryw narodowy i powstanie Solidarności w 1980 r. To tylko niektóre z ważnych wydarzeń w historii Polski, które miały miejsce w sierpniu. Pamiętajmy w tym miesiącu o tematyce ojczyźnianej i o gorącej modlitwie za Polskę.
Sierpień to – miesiąc abstynencji. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenieza grzech pijaństwa”, który rujnuje osobiste życie człowieka i jego otoczenia, szczególnie dzieci i młodzieży. Zachęcamy do wpisów w Parafialnej Księdze Trzeźwości i w Internetowej Księdze Trzeźwości na Facebooku diecezji.
 
5. Zapraszamy na uroczyste obchody upamiętniające 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia w Rzeszowie. O 17:00 uroczysty Apel Poległych i składanie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów, przy ul. F. Chopina, o 18:00 – Msza św. w intencji poległych i pomordowanych Powstańców Warszawskich oraz ludności cywilnej Warszawy w kościele p.w. św. Krzyża w Rzeszowie, przy ul. 3 Maja.
 
6. Zapraszamy też na Festiwal Patriotyczny na Rynku w Rzeszowie, 1 sierpnia. Rozpoczęcie o godz. 15.35. Występy orkiestr i zespołów, o 18.30 występ Jana Pietrzaka, a po nim Maleo Reggae Rockers – Panny Wyklęte i Tadeusz Polkowski i wiele innych atrakcji.
 
7. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawionyjestkosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzinobjętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.
 
8. W Liturgii Kościoła bieżącego tygodnia przeżywamy:
- jutro wspomnienie św. Alfonsa Liguori, biskupa, założyciela Redemptorystów
- we wtorek święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Nasz porządek Mszy św.: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30. O godz. 16.30 Msza św. z udziałem Bpa Kazimierza Górnego.
- w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana, patrona proboszczów
- w sobotę święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Cmolasie.
 
9. W przyszłą Niedzielę imieniny obchodzi nasz o. Kajetan Kowalski. Solenizantowi życzymy obfitości Bożych darów i polecamy waszym modlitwom.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.