Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
18 Niedziela Zwykła
1. Wczoraj wyruszyła 35 Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i korzystania z radiowych relacji na antenie Radia Via.
 
2. Zachęcamy, aby w sierpniu powstrzymywać się od spożywania napojów alkoholowych. Niech to wyrzeczenie stanie się ekspiacją za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie i modlitwą wstawienniczą w intencji rodzin dotkniętych problemem alkoholizmu.
 
3. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie informuje, że II tura egzaminów wstępnych, dla osób ubiegających się o przyjęcie do WSD w Rzeszowie, odbędzie się 3 września 2012 r. (poniedziałek), początek o godz. 9.00.
 
4. Prosząc o modlitwę o nowe powołania informujemy, że nasza Prowincja Zakonna przyjmuje kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Więcej informacji na stronie: www.powolanie.bernardyni.pl
 
5. W najbliższy piątek swoje imieniny zakonne obchodzić będzie nasz zakrystian – br. Wawrzyniec Smyrdek. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować mu za jego troskę o kościół i zakrystię, i zaprosić do modlitwy w intencji Brata podczas Mszy świętej o 6.00.
 
6. Dzień później nasze życzenia będziemy kierować do Pani Zuzi – naszej kwiaciarki. Dziękując jej za serce, które wkłada w układanie kwiatów zapraszamy na Mszę świętą w intencji solenizantki o 18.30.
 
7. Ten tydzień w Liturgii Kościoła obfituje w obchody liturgiczne o randze święta. I tak:
- w poniedziałek – obchodzić będziemy święto Przemienienia Pańskiego;
- we środę – święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;
- we czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy;
- w piątek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
- w sobotę – święto św. Klary z Asyżu, dziewicy.
 
8. W kiosku klasztornym można zakupić pamiątki z naszego Sanktuarium, książki o tematyce religijnej oraz prasę katolicką.
 
9. Dzisiaj z okazji I niedzieli miesiąca sierpnia zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o g. 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.