Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
18 Niedziela Zwykła
1. W naszej wspólnocie zakonnej pragniemy przywitać nowych ojców: Józefa Wręczyckiego, którzy przybył do nas z Radomia oraz Amosa Smolarka, neoprezbitera, który w naszym Sanktuarium odbywał swoją praktykę duszpasterską. Naszych nowych Współbraci polecamy Waszym modlitwom i życzliwości.
 
2. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodzić będzie br. Wawrzyniec. Życząc mu Bożego błogosławieństwa w życiu osobistym i posłudze w Sanktuarium, zapraszamy do modlitwy w intencji solenizanta w sobotę o 6.00.
 
3. Dzisiaj rozpoczęła się 36 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i korzystania z relacji radia „VIA” ze szlaku pielgrzymkowego.
 
4. W przyszły piątek wyruszy natomiast kolejna Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymki w naszej Bazylice będzie przewodniczyć ks. bp Jan Wątroba. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nowym ordynariuszem naszej Diecezji o g. 6.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
5. Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę rowerową do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w sobotę o 19.30. Zaprasza o. Emil.
 
6. Już dzisiaj zapraszamy na uroczystość Wniebowzięcia NMP w dniu 15 sierpnia. Do uroczystości przygotują nas trzydniowe rekolekcje, pt. „Błogosławiona, która uwierzyła”, które poprowadzi o. Azariasz Hess z Rzymu. Rozważań rekolekcyjnych będzie można posłuchać od 12 do 14 sierpnia w czasie Mszy świętej wieczornej.
 
7. W samą uroczystość Wniebowzięcia Mszy świętej o 12.00 przewodniczyć będzie J. E. ks. abp Edward Nowak z Rzymu. W tym dniu przypada 500 lat od objawienia się Matki Bożej w Rzeszowie, które dało początek naszemu Sanktuarium. Główne obchody jubileuszowe zaplanowane zostały na wrzesień.
 
8. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego (Msze – jak w dzień powszedni);
-  we czwartek – święto św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego;
-  w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, współpatronki Europy;
-  w sobotę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
 
9. W kiosku klasztornym polecamy nowy numer tygodnika „Niedziela” z rzeszowskim dodatkiem, „Gościa Niedzielnego” a także książki i pamiątki z Sanktuarium.
 
10. Dzisiaj o 18.00 zapraszamy jeszcze na niedzielne nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.