Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
18 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj w naszej Bazylice gościmy Grupę Ewangelizacyjną Misjonarzy Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej wraz z misjonarzem O. Romanem Woźnicą, który głosi kazania. Grupa świeckich wiernych ukazuje nam jak modli się Kościół Afrykański. Zostaliśmy już zaproszeni na specjalny koncert po wieczornej Mszy św., przyjdźmy, aby poprzez wspólną modlitwę ożywić świadectwo naszej wiary. Po Mszach św. nasi goście zbierają ofiary do puszek i sprzedają swoje nagrane płyty na dzieła które prowadzą.
 2. Dzisiaj o godz. 12 Mszę św. Prymicyjną odprawi i błogosławieństwa prymicyjnego udzieli O. Anastazy Popiel, który w tym roku w Kalwarii Zebrzydowskiej przyjął święcenia kapłańskie, a teraz będzie pracował w naszym Sanktuarium i naszej Parafii. Jego kapłańską drogę polecamy waszej modlitwie.
 3. Sierpień to miesiąc abstynencji, do której zachęca Kościół Polski, aby wspominając ważne wydarzenia z naszej najnowszej historii, na nowo polecać Bogu naszą Ojczyznę w  tym trudnym okresie gospodarczym, geopolitycznym i patriotycznym jaki przeżywamy.
 4. Jutro wyruszy XXXVII Piesza Rzeszowska Pielgrzymka, aby przez 10 dni modląc się i dając świadectwo wiary, wejść na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki jutro Mszą św. na Placu Farnym o godz. 6.30. Zapraszamy do współudziału w modlitwie i pożegnaniu pielgrzymów. Pielgrzymce towarzyszy nasze diecezjalne radio Via.
 5. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.
 6. We wtorek, 5 sierpnia Wyścig Kolarski „Tour de Pologne” zawita do Rzeszowa. W związku z tym będzie miało miejsce zamknięcie ruchu na kilku ulicach w centrum Rzeszowa. Organizatorzy i Władze Miasta proszą o ograniczenie poruszania się w tym czasie samochodami osobowymi, oraz o ostrożność i wyrozumiałość z powodu utrudnień.
 7. Województwo Podkarpackie wprowadza Wojewódzką Kartę Dużej Rodziny, promującą model rodziny wielodzietnej. Karta adresowana jest do rodzin wielodzietnych i zastępczych z trójką i więcej dzieci do 18 lat, lub 25 (gdy studiują), a w przypadku dzieci niepełnosprawnych bez ograniczenia wieku. Karta daje możliwość skorzystania z ulg i rabatów, które oferują zwłaszcza instytucje kultury. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, oraz na ulotkach w kruchcie kościoła.
 8. Przeżywamy gorący okres pogodowy, dlatego uwrażliwiamy i bardzo prosimy o zachowanie godnego stroju w świątyni, zarówno podczas Mszy św., jak również wówczas, kiedy wstępujemy na krótką modlitwę. Ramiona powinny być okryte, przyzwoita długość odzienia, również szorty nie są właściwym strojem  w świątyni.
9. W Liturgii Kościoła wspominamy:                                                                                       
- jutro św. Jana Vianeya, kapłana, patrona proboszczów,                                             
- w środę święto Przemienienia Pańskiego, odpust w Cmolasie,                                  
- w piątek  św. Dominika, kapłana, założyciela zakonu kaznodziejskiego,                         
- w sobotę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.   
10.W przyszłą Niedzielę swoje imieniny obchodzi brat Wawrzyniec, nasz zakrystian. O godz. 6 rano Msza św. w intencji solenizanta, któremu dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium i gorąco życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Pani Rzeszowa.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.