Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. Jutro swoje imieniny zakonne obchodzi br. Wawrzyniec Smyrdek OFM, zakrystianin. Dziękując mu za codzienna posługę w Sanktuarium życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej Rzeszowskiej. Msza św. w intencji solenizanta w poniedziałek o godz. 6.00.
Z kolei we wtorek na Mszy św. o 18.30 naszą modlitwą z racji imienin obejmiemy także Panią Zuzannę, która przygotowuje od lat dekoracje kwiatowe w Bazylice.
 
2. Trwa 38. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Każdy może włączyć się duchowo w pielgrzymowanie poprzez łączność na falach diecezjalnego radia Via, które codziennie na żywo transmituje Różaniec o 20.30 i Apel Jasnogórski a na zakończenie 13 sierpnia Msze św. o 11.30
 
3. W sobotę 15 sierpnia Odpust Wniebowzięcia NMP w naszej Bazylice i Parafii, porządek Mszy św. niedzielny. Kazania w tym dniu wygłosi rektor Wyższego Seminarium Diecezjalnego, ks. Paweł Pietrusiak, a Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Abp Piotr Herkulan Malczuk, biskup łaciński diecezji kijowsko-żytomierskiej na Ukrainie. Ksiądz arcybiskup jest naszym współbratem w zakonie, pochodzi z polskiej rodziny w Mołdawii, w 2008 roku został w Odessie wyświęcony na bpa pomocniczego diecezji odessko-symferopolskiej, a w 2011 roku został mianowany na arcybiskupa Kijowa.
W wigilię Wniebowzięcia tj. w piątek 14 sierpnia o godz. 19.00 w auli naszego Centrum odbędzie się spotkanie  z Arcybiskupem, aby porozmawiać o sytuacji religijnej, społecznej i politycznej na Ukrainie. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.
 
4. W dniach 21-22 sierpnia w Cmolasie odbędzie się Dzień Wspólnoty połączony ze Spotkaniem Młodych diecezji rzeszowskiej. Tematyka i charakter spotkania nawiązywać będzie do ŚDM 2016.
 
5. W tym roku przeżywamy X rocznicę beatyfikacji ks. Władysława Findysza oraz jubileusz 25-lecia sakry biskupiej Ks. Abpa Edwarda Nowaka. Z tej racji została zorganizowana Konferencja naukowa w Gminnym Centrum Kultury w Nowym Żmigrodzie w sobotę, 22 sierpnia., a w niedzielę 23 sierpnia o godz. 16.00 uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie w 10-lecie beatyfikacji bł. Ks. Władysława Findysza i w 25-lecie sakry biskupiej Ks. Abpa Edwarda Nowaka.
 
6. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża, a po niej przejście ulicami: 3-go Maja i Kościuszki na Rynek Rzeszowski.
 
7. Duszpasterstwo oo. Bernardynów organizuje Rekolekcje Studenckie w Wetlinie w Bieszczadach w dn. 29 sierpnia – 7 września br. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału. Szczegóły na plakacie.
 
8. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 
9. W Liturgii bieżącego tygodnia przeżywamy:
- w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
- we wtorek – święto św. Klary, dziewicy
- w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
- w sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, błogosławieństwo ziół i kwiatów
 
10. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Józef Kocer z ul. Marszałkowskiej 15 oraz śp. Wiesław Bielecki z ul. Jabłońskiego 7. Wieczne odpoczywanie…
 
11. Wieczorem o godz. 18.00 śpiewane Nieszpory. Zapraszamy.
 
12. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki Matki Bożej Rzeszowskiej, dewocjonalia, książki katolickie oraz nowy Przewodnik po Sanktuariach Podkarpacia.
Autor:AS / 2015-08-09
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.