Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. We wtorek 15 sierpnia przypada w naszej Bazylice Odpust Wniebowzięcia NMP. W tym dniu mija 504 rocznica objawienia się tutaj Matki Bożej pobożnemu Jakubowi Ado. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za fundatorów i dobrodziejów kościoła i klasztoru. O godz. 18.30 uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie J. E. ks. bp Kazimierz Górny wraz z kapłanami naszego dekanatu. Przypominamy, że jest to święto nakazane i obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św.

2. Od 17 do 19 sierpnia trwać będą „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej". Spotkanie rozpocznie się w czwartek, 17 sierpnia o godz. 18.00 przy katedrze rzeszowskiej (Park Papieski), a zakończy 19 sierpnia Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Zaproszeni są wszyscy młodzi biorący udział w rekolekcjach wakacyjnych, Światowych Dniach Młodzieży, pieszej pielgrzymce na Jasną Górę oraz wszyscy chętni.

3. Zapraszamy na dożynki diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą "Caritas". Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie  w Waszej intencji.

5. W liturgii Kościoła w nowym tygodniu przypada:
14 VIII: wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
16 VIII: wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

6. Kino „Zorza" zaprasza na film „Fatima, ostatnia tajemnica" w dniach 12-18 sierpnia (przedpremiera). W pozostałych kinach od 18 sierpnia. „Monica, poszukująca pracy montażystka, dostaje propozycję zmontowania filmu o konsekwencjach objawień fatimskich. Jako agnostyczka przyjmuje zlecenie z niechęcią. Podczas pracy przed jej oczami przewinie się kronika nadzwyczajnych wydarzeń, które zmącą jej spokój, aby w końcu na zawsze odmienić jej życie." (z zapowiedzi filmu).

7. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny lub inne uroczystości rodzinne składamy nasze franciszkańskie życzenia: wielu łask od Boga, opieki NMP Pani Miasta Rzeszowa oraz ciepła i życzliwości od ludzi na każdy dzień Waszego życia.

8. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: śp. Józef Litwin, zam. przy ul. Grunwaldzkiej. Zmarłego Parafianina polećmy w ufnej modlitwie Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek mu dać Panie...
Autor:Klasztor / 2017-08-13
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.