Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. W tym tygodniu, we środę, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto tytularne naszego kościoła. W tym dniu chcemy dziękować Bogu za to, że 499 lat temu objawiła się tu Maryja i że to wydarzenie dało początek naszemu Sanktuarium. Msze święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Kazania odpustowe wygłosio. Sławomir ZaporowskiOFM z Piotrkowa Trybunalskiego, a sumie odpustowej o 12.00 przewodniczyć będzie Przewielebny Ojciec Prowincjał Jarosław Kania OFM.
 
2. W tym uroczystym dniu wieczorem zapraszamy na koncert modlitewno-refleksyjny Tadeusza Skotnickiego.Rozpoczęcie o 19.30.
 
3. W piątek wieczorem w drewnianym relikwiarzu na ołtarzu bocznym w Bazylice zainstalowaliśmy relikwie naszych bernardyńskich świętych: Jana z Dukli i Szymona z Lipnicy. Będą one wystawione do całodziennej adoracji, podobnie jak fragment sutanny bł. Jana Pawła II.
 
4. Z radością informujemy też, że kaplica Matki Bożej Rzeszowskiej wzbogaciła się o nową ambonkę. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze Sanktuarium swoimi ofiarami. To dzięki Wam możemy przygotować kościół do obchodów Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium, które rozpoczniemy już 8 grudnia tego roku.
 
5. W związku z przygotowaniami do jubileuszowych obchodów agencja filmowa KING-ART MULTIMEDIA rozpoczęła realizację filmu dokumentalno-fabularyzowanego poświęconego dziejom naszego kościoła i klasztoru. Film będzie emitowany na antenach Telewizji Polskiej i wydany na płytach DVD. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy na tym miejscu wyprosili jakieś szczególne łaski, aby podzielili się z nami swoim świadectwem. Można to uczynić pisemnie – pisząc na adres Sanktuarium, drogą mailową lub w osobistej rozmowie z kustoszem Sanktuarium o. Wiktorem Tokarskim. Bardzo prosimy, aby w listach i mailach podawać dane kontaktowe.
 
6. Zbliża się wrzesień, a więc rozpoczęcie roku szkolnego. Wzorem lat ubiegłych rozpoczynamy akcję „Powrót do szkoły”. Do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Franciszka można składać przybory szkolne, które trafią do dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. Akcja potrwa do 26 sierpnia. Osoby, które pragną złożyć ofiarę pieniężną na ten cel, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
 
7. Trwa wielka akcja społeczna: „Przywracamy lekcje historii do szkół”.  Grupa inicjatywna podjęła zbieranie podpisów w tej sprawie. Chodzi o to, aby polska młodzież mogła uczyć się historii swojej Ojczyzny przez cały okres kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej. Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, musi zostać zebrane100 tysięcypodpisów. W naszym kościele podpisy będzie można złożyć w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej.
 
8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-   we wtorek – wspomnienie św. MaksymilianaMarii Kolbego, prezbitera i męczennika;
-   we środę – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
-   w piątek – św. Jacka, prezbitera.
 
9. W kiosku klasztornym polecamy czasopisma katolickie, pamiątki z naszego Sanktuarium i książki o tematyce religijnej.
 
10. Na 18.00 zapraszamy jeszcze na nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.