Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. Jutro rozpoczniemy triduum rekolekcyjne przed uroczystością Wniebowzięcia NMP. Rekolekcje, pt. „Błogosławiona, która uwierzyła” wygłosi o. Azariasz Hess z Rzymu. Zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę na g. 18.30.
 
2. We środę wieczorem przypada wigilia Wniebowzięcia. O 18.00 rozpoczną się nieszpory, a po nich sprawowana będzie Msza święta z kazaniem. W czasie Eucharystii, jak i po niej gościć będziemy wielokrotnie nagradzany Zespół Wokalny „Soul” pod dyrekcją dr Moniki Brewczyk z Sanoka. Zespół wykona pieśni barokowe w strojach z epoki, a także utwory religijne i gospel.
 
3. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość odpustową Wniebowzięcia NMP. Msze święte sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Uroczystej sumie odpustowej o g. 12.00 przewodniczyć będzie ks. abp Edward Nowak z Rzymu. Po sumie – koncert orkiestry dętej WSK z Rzeszowa.
 
4. Dzień 15 sierpnia jest szczególną datą w historii naszego Sanktuarium. Dokładnie 500 lat temu w Rzeszowie objawiła się Matka Boża. Już dzisiaj informujemy, że główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w naszym Sanktuarium we wrześniu. We czwartek podamy bliższe informacje na ten temat. Wtedy też będzie można zabrać ulotki z programem.
 
5. Pieniądze składane na tacę we czwartek zostaną w całości przeznaczone na organizację odpustu wrześniowych uroczystości jubileuszowych. Już dzisiaj dziękujemy za każdą złotówkę złożoną na ten cel. Składamy też serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy indywidualnie składają ofiary w zakrystii lub na ręce innych Ojców. Każda z tych osób jest wpisywana do księgi dobrodziejów, za których modlimy się w Sanktuarium i każda otrzyma osobiste zaproszenie od Ojca Kustosza na Mszę świętą koronacyjną 12 września.
 
6. Od wtorku do końca września w Bibliotece Wojewódzkiej przy ulicy Sokoła 13 będzie można oglądać wystawę ze zbiorów Marka Czarnoty, pt. „Moje Matki Boskie Rzeszowskie. W 500. rocznicę objawienia”. Wystawa czynna jest w godzinach otwarcia biblioteki.
 
7. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi p. Zuzia, która w Bazylice od wielu lat układa kwiaty. Dziękujemy jej za oddaną służbę i życzymy, aby wstawiennictwo Pani Rzeszowa przynosiło jej radość i pokój serca.
 
8. W ostatnim numerze „Gościa Niedzielnego” na stronie 32 i 33 został opublikowany artykuł o naszym Sanktuarium. Gorąco zachęcamy do odwiedzania kiosku klasztornego i nabywania tego tygodnika.
 
9. Dzisiaj o 18.00 zapraszamy jeszcze na niedzielne nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.