Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
19 Niedziela Zwykła
1. Dziś swoje imieniny zakonne obchodzi brat Wawrzyniec, nasz zakrystian. O godz. 6 rano została odprawiona Msza św. w intencji solenizanta, któremu dziękujemy za posługę w naszym Sanktuarium i gorąco życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Pani Rzeszowa.
 
2. W środę, 13 sierpnia br. zakończy się Rzeszowska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i do korzystania z relacji Radia „VIA” ze szlaku pielgrzymkowego oraz do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami o godz. 20.30 przez modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski. Msza św. na zakończenie pielgrzymki 13 sierpnia na Jasnej Górze o godz. 11.30. Przybycie pierwszych grup o godz. 10.00.
 
3. W ramach III Niedzielnego Pielgrzymowania Podkarpacką Drogą św. Jakuba „Via Regia”, w niedzielę 17 sierpnia odbędzie się VI etap z Rzeszowa do Ropczyc. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 8.00 w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, wymarsz o godz. 9.20. Zapraszamy do tego pielgrzymowania wszystkich chętnych. Więcej informacji na stronie www.viaregia.podkarpackie.eu Zgłoszenia pod tel. 502 338 847 lub 696 747 913.
 
4. Parafia katedralna w dn.15-22 października 2014r. organizuje pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację Papieża Pawła VI. Zapisy: Biuro Pielgrzymkowe „Pielgrzym” tel. 17 852 17 84.
 
Przez całe wakacje do niedzieli 24 sierpnia br. przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na przybory, pomoce i artykuły szkolne, które zostaną przekazane przez Parafialny Caritas dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie w waszej intencji.
 
5. Tydzień temu w czasie każdej mszy św. śpiewali i prowadzili afrykańską procesję z darami młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej – zespołu Claret Gospel, gdzie pracują Misjonarze Klaretyni. Dziękujemy za modlitwę i ofiary złożone na dzieła, które prowadzą. Dziś w kiosku klasztornym są jeszcze do nabycia płyty CD z ich śpiewem, o które wielu pytało.
 
6. W poniedziałek 11 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W środę i piątek czynna jak zwykle od 16.00 do 18.00.
 
7. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- w poniedziałekświęto św. Klary z Asyżu, dziewicy; to również dzień imienin Pani Zuzanny, której dziękujemy za wszystkie dekoracje kwiatowe w bazylice i życzymy błogosławieństwa  Bożego, opieki Matki Bożej oraz zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18.30 w intencji solenizantki
- w czwartekwspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; o 18.00  nieszpory maryjne Wigilii Wniebowzięcia NMP
- w piątek – przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP i zarazem dzień odpustu parafialnego oraz kolejna rocznica objawienia się Matki Bożej Rzeszowskiej; porządek Mszy św. niedzielny  –po każdej błogosławieństwo ziół i kwiatów, Mszy św. o 7.30 przewodniczyć będzie ks.inf. Wiesław Szurek kazania głosi ks. dr Paweł Pietrusiak Rektor WSD; w czasie Mszy św. o 12.00 pomodlimy się z zmarłych z rodziny Ligęzów i Lubomirskich – Fundatorów Sanktuarium; wieczorem o 18.00 nieszpory maryjne. W Uroczystość nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych w piątek.
 
8. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można nabyć prasę katolicką, dewocjonalia i pamiątki z sanktuarium.
 
9. Dziś o 18.00 nieszpory niedzielne.
 
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jerzy Antoni Trześniowski z ul. Syrokomli, polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.