Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 II 2020 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego
1.Dzisiaj w dniu Życia Konsekrowanego informujemy, że przy naszym sanktuarium istnieje wspólnota wdów konsekrowanych. Są to wdowy, które  postanowiły resztę swojego życia powierzyć Bogu. Poprzez modlitwę i codzienną Eucharystię, starają się prowadzić pogłębione życie wewnętrzne. Istnieje możliwość dołączenia do nich. Więcej informacji na stronie internetowej lub u o. Rafała. 
 
2. Taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej rzeszowskiej diecezji.
 
3. Jutro przypada wspomnienie św. Błażeja, bpa i męczennika. Przez Jego wstawiennictwo chcemy prosić Boga, który jest źródłem życia, o zdrowie gardła i o właściwe korzystanie z daru mowy, abyśmy go umieli używać na chwałę Bożą i pożytek ludzi. Z tej okazji po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo gardła i poświęcenie jabłek.  
 
4. W środę z racji liturgicznego wspomnienia św. Agaty, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo soli, chleba i wody. Św. Agata czczona jest jako patronka zawodów mających kontakt z ogniem. Uważano ją również za wspomożycielkę w czasie pożarów. 
 
5. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek religijnych. W sklepiku można również zakupić nasz jednokartkowy kalendarz z Sanktuarium na rok 2020. Zapraszamy też do naszej kawiarenki gdzie można nabyć wiele ziołowych specyfików zrobionych wg zakonnej receptury. 
 
6. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów kościelnych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu, ul. Witolda 11a.
 
7. Dyrekcja i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 1 w Rzeszowie przy ul. Bernardyńskiej 4, zapraszają rodziców z dziećmi w wieku 4 do 7 lat na Dzień Otwarty Szkoły w czwartek – 6 lutego w godzinach od 15.30 do 18. Program Dnia bardzo ciekawy. Szczegóły w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 
8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. + Teofil Świder, zam. przy ul. M. Konopnickiej. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!
Autor:Klasztor / 2020-02-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.