Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu
1.Dzisiejsza Niedziela jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Pamiętając, że w minionej epoce, zwłaszcza w czasie stanu wojennego byliśmy wspierani przez wiernych z Kościoła na Zachodzie, chciejmy teraz w duchu solidarności wesprzeć potrzebujących katolików ze Wschodu. Złożone dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek, Referat Misyjny przekaże na wsparcie dla uciśnionych i prześladowanych.
 
2. Gorąco dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wczoraj dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Szczególne podziękowanie składamy dla nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, za przygotowanie 70 paczek mikołajkowych. Naszej Młodzieży Franciszkańskiej wyrażamy wdzięczność za oprawę tej uroczystości i pomoc w jej przeprowadzeniu.
 
3. W przyszłą Niedzielę Parafialny Caritas po Mszach św. będzie rozprowadzał świece w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 
4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną Paczki świąteczne dla ubogich.
 
5. We wtorek,  8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  Ojciec Święty Franciszek rozpocznie w Bazylice Świętego Piotra, Rok Święty Miłosierdzia.
 
6. W III niedzielę Adwentu, 13 grudnia rozpoczniemy  Rok Miłosierdzia w Katedrze.
O godz. 16.30 - wprowadzenie w uroczystość, o  godz. 17.00 - otwarcie Drzwi Miłosierdzia i Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.
 
7. Nasza Bazylika została ustanowiona przez bpa Ordynariusza obok Katedry, drugim Kościołem Stacyjnym w naszym mieście. Tutaj od 13 grudnia br. do 20 listopada 2016, będziemy mogli zyskiwać jubileuszowe odpusty. Otwarcie Roku Miłosierdzia w naszej Bazylice będzie miało miejsce w Niedzielę 13 grudnia o godz. 15. Naszej modlitwie podczas Mszy św. towarzyszył będzie chór z Tyczyna.
 
8. Adwentowy czas czuwania, modlitwy ma nas przygotować do głębokiego przeżycia Tajemnicy Narodzenia. Tradycyjnie, Oktawa Niepokalanego Poczęcia NMP, jest w naszym Sanktuarium, formą adwentowych rekolekcji, które głoszone będą codziennie podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, od 8 do 15 grudnia. Gorąco zachęcamy też do udziału w Mszy św. Roratniej u stóp Matki Bożej przez cały Adwent, o godz. 6 rano. Dodatkowo Roraty dla dzieci odprawiane są we wtorek i w czwartek o godz. 16.30. Zachęcamy, aby na Roraty przynosić ze sobą lampiony.
 
9. Dzisiaj czcimy św. Mikołaja, biskupa żyjącego w Grecji na przełomie III i IV w., który uczy nas szlachetności i dobroczynności, oraz miłosierdzia wobec potrzebujących pomocy materialnej lub duchowej. Jutro wspominamy św. Ambrożego, bpa z Mediolanu żyjącego w IV wieku.
 
10. We wtorek, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosił będzie ks. Infułat Wiesław Szurek. Do dnia 15 grudnia codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją a następnie Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy Asystę Procesjyną o podjęcie poduszek, chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Nieszpory Niedzielne o godz. 18.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.