Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu
1.Jak co roku w II niedzielę Adwentu obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Prosimy więc o włączenie się w modlitwę i dzisiejszą zbiórkę ofiar do puszek na ten cel po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dziś także świece na stół wigilijny w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
 
2. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - w naszym Sanktuarium porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosił będzie ks. Marek Story, wicekanclerz. Do dnia 15 grudnia codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją a następnie Msza św. z kazaniem. Bardzo prosimy wszystkich czcicieli Maryi o liczny udział a Asystę procesyjną o podjęcie chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
3. Trwa Adwent - czas godnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Pomagają nam w tym Msze św. Roratnie z kazaniem sprawowane codziennie w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej o godzinie 6.00
Dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 16.30 są Roraty dla dzieci. Gorąco zachęcamy do udziału i przynoszenie lampionów.
 
4. Kino Zorza zaprasza w dniach 8-11 grudnia na festiwal filmów chrześcijańskich Arka 2016.
 
5. We wtorek, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. W rzeszowskiej Farze zostanie odprawiona w tej intencji Msza św. o godz. 18.00.
 
6. Gorąco dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie wczoraj dla dzieci spotkania ze św. Mikołajem. Szczególne podziękowania składamy nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Ambrożego Towarnickiego, za przygotowanie paczek mikołajkowych. Naszemu organiście Panu Michałowi oraz Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej wyrażamy wdzięczność za oprawę tej uroczystości i pomoc w jej przeprowadzeniu.
 
7. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe, z których przygotowane zostaną paczki świąteczne dla ubogich. Są także „Torby Miłosierdzia”, które można zabrać ze sobą i przynieść napełnione żywnością lub środkami czystości.
 
8. „Medicor” Centrum Medyczne  (ul. Jabłońskiego 2/4)  zaprasza do skorzystania z bezpłatnego badania kolonoskopowego w kierunku profilaktyki raka jelita grubego.
 
9. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywamy:
- we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, bpa i doktora Kościoła
- w czwartek – Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP, Królowej i Patronki Zakonu oraz naszej Prowincji oo. Bernardynów
 
10. W tym tygodniu odeszła do Pana: +Genowefa Ślęczka z ul. Jabłońskiego 7. Wieczne odpoczywanie…
Autor:AS / 2016-12-04
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.