Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu
1. W dniu dzisiejszym modlimy się za Kościół na Wschodzie. Przy naszym kościele odbywa się zbiórka do puszek. Środki zebrane w ten sposób zostaną przeznaczone na odbudowę kościołów lub budowę nowych świątyń, sal katechetycznych i ich wyposażenie w krajach dawnego Związku Radzieckiego.
 
2. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach świętych roratnich, które w naszym kościele sprawowane są o g. 6.00.
 
3. Roraty ze szczególnym udziałem dzieci odbywają się będą w poniedziałki, środy i soboty o g. 17.00.
 
4. W najbliższy wtorek odbędzie się kolejna katecheza audiowizualna, pt. „Niewygodna Ewangelia 2”. Gościem spotkania będzie siostra Anna Bałchan, która pomaga kobietom chcącym porzucić prostytucję i rozpocząć normalne życie. Początek katechezy o 19.10.
 
5. Już dzisiaj informujemy, że tydzień później, tj. we wtorek, 13 grudnia będzie miała miejsce specjalna katecheza audiowizualna z udziałem aktorki Małgorzaty Kożuchowskiej, znanej wszystkim, m. in. z serialu „M jak miłość” oraz publicystki Elżbiety Ruman.
 
6. Do świąt Bożego Narodzenia pozostały jeszcze trzy tygodnie. Zachęcamy, by nie odkładać świątecznej spowiedzi na ostatnią chwilę. W naszym kościele spowiadamy codziennie podczas każdej Mszy świętej, a w dni powszednie dodatkowo od 10.30 do 12.00 oraz od 14.30 do 17.30. Warto już teraz odbyć sakramentalną spowiedź, by potem uniknąć długich kolejek.
 
7. W najbliższąśrodę w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła.
 
8. We czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będą sprawowane wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, a także 16.30 i 18.30. Wieczorem o 17.45 zgromadzimy się na nieszporach maryjnych z procesją, a także na Mszy świętej, której przewodniczyć będzie ks. bp Kazimierz Górny. Po Mszy świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo ojców i matek oczekujących potomstwa.
 
9. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia jest w naszym kościele obchodzona w formie oktawy. W dniach od 8 do 15 grudnia zapraszamy na g. 17.45 na nabożeństwo maryjne z procesją eucharystyczną, a potem na Mszę świętą o 18.30. Kazania w czasie oktawy głosić będzie ceniony rzeszowski kaznodzieja – ks. Franciszek Dziedzic. Potraktujmy ten czas jako nasze adwentowe rekolekcje.
 
10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na uroczyste zakończenie peregrynacji relikwii bł. Anieli Salawy, które odbędzie się w najbliższą sobotę o 9.00. W programie: Msza święta z kazaniem oraz nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Błogosławionej.
 
11. Serdecznie dziękujemy parafialnemu Zespołowi „Caritas” za ogrom pracy włożonej w przygotowanie świątecznej pomocy dla ludzi ubogich z naszej parafii. Jednocześnie informujemy, że „Caritas” pełni stały dyżur przy naszym kościele w poniedziałki od 16.00 do 18.00.
 
12. Przed ołtarzem św. Antoniego został wystawiony kosz na niepsujące się produkty żywnościowe, które zostaną przekazane ubogim przed świętami. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają tę akcję.
 
13. Dziękujemy także Franciszkańskiej Młodzieży Oazowej, a także młodzieży z Liceum nr 5 przy ulicy Hetmańskiej, która w piątek i sobotę w jednym z rzeszowskich supermarketów zaangażowała się w zbiórkę żywności dla Podkarpackiego Banku Żywności. Wszystkie zebrane przez młodzież produkty zostały przekazane na rzecz naszej parafii i zostaną rozdane potrzebującym.
 
14. W zakrystii dostępne są opłatki na wigilijny stół.
 
15. W kiosku klasztornym obok książek i prasy katolickiej można nabyć świece „Caritas” na wigilijny stół. Polecamy też kartki świąteczne oraz kalendarze na przyszły rok.
 
16. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na nieszpory o g. 18.30, a także na koncert poświęcony osobie bł. Jana Pawła II, który rozpocznie się około g. 19.30. W programie utwory: Bacha, Haendla, Mozarta i Verdiego. Honorowy patronat nad koncertem objął J. E. ks. bp Kazimierz Górny.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.