Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu
1. W drugą niedzielę Adwentu w Polsce i wśród Polonii już po raz trzynasty obchodzony jest  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po każdej Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki na ten cel.
 
2. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, które sprawowane są o g. 6.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. W tym tygodniu roraty z udziałem dzieci zostaną odprawione we środę o 16.30 i w piątek – wyjątkowo – o 16.00. Prosimy, aby na roraty przynosić ze sobą lampiony lub świece z okapnikami.
 
3. Trwamy w oktawie uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie o 17.45 sprawowane są nieszpory maryjne z procesją, a potem o 18.30 odprawiana jest Msza święta z kazaniem.
 
4. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnią chwilę. W naszym kościele Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy podczas każdej Mszy świętej, a w dni powszednie dodatkowo od 10.30 do 12.00 oraz od 14.30 do 17.30. Informujemy też, że spowiedź w Wigilię zakończy się o 12.00, a podczas Świąt Bożego Narodzenia nie będziemy spowiadać.
 
5. W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej (około 19.30) odbędzie się spotkanie „Męskiej grupy”. Temat spotkania: „Emocje w życiu mężczyzny”. Wykład i warsztaty poprowadzi o. Wiktor.
 
6.  We wtorek zapraszamy na niezwykłe świadectwo, pt. „Ocalona z piekła”. Nasz gość – Ania Golędzinowska – opowie o niezwykłej drodze życia, która wiodła ją od życia modelki i gwiazdy włoskiej telewizji, przez pracę w nocnym klubie do zwrócenia się ku Bogu i zamieszkania we wspólnocie chrześcijańskiej w Medjugorie. Katecheza audiowizualna rozpocznie się o g. 18.30.
 
7. We czwartek Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na drugie adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, które rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej.
 
8. W sobotę, 15 grudnia, zakończymy oktawę Niepokalanego Poczęcia. Wieczornej Mszy świętej przewodniczyć będzie ks. inf. Wiesław Szurek. Po Mszy – koncert pieśni adwentowych w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem.
 
9. W przyszłą niedzielę będziemy gościć zespół wokalny „Unanime”, który wykonuje muzykę kameralną od renesansu do muzyki współczesnej. W czasie Mszy świętej o 16.30 zabrzmią utwory maryjne z różnych epok.
 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.