Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu
1. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitwy za Kościół na Wschodzie. Wspieramy duchowo naszych braci i siostry, ale świadomi, że wielu spośród nich z powodu wyznawanej wiary straciło pracę i środki do życia, w duchu chrześcijańskiej i ludzkiej solidarności chcemy wesprzeć ich również materialnie. Dlatego po każdej Mszy św. nasi ojcowie w kruchcie kościoła będą zbierać ofiary do puszek.
 
2. Ubiegłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas podczas przeprowadzonej zbiórki na paczki mikołajkowe, zebrał kwotę 2 957zł dla dzieci z ubogich rodzin. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za hojność i zapewniamy o modlitwie w waszej intencji. Pragniemy również złożyć gorące podziękowanie członkom naszego Zespołu Caritas za włożony trud i poświęcony czas oraz młodzieży z Zespołu Szkół Nr1 im. A. Towarnickiego, za samodzielne przygotowanie 70 paczek ze słodyczami dla dzieci objętych nasza pomocą.
 
3. Zbliżają się Święta, na które chcemy wesprzeć ubogie rodziny naszej parafii poprzez przygotowanie dla nich paczek. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły spożywcze o przedłużonym terminie do spożycia. Naszych ubogich polecamy waszej szczodrości.
 
4. Ofiary jakie złożycie na tacę w przyszła niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
 
5. W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, który papież Franciszek ogłosił Rokiem Życia Konsekrowanego. W związku z rozpoczętym Rokiem Życia Konsekrowanego Papież przyznał wszystkim kościołom klasztornym, a więc i naszemu, przywilej odpustu zupełnego, który wierni mogą uzyskiwać za nawiedzenie kościoła klasztornego i publiczne odmówienie Liturgii Godzin (brewiarza) lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu mogą  „oddać się pobożnym rozważaniom”, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary oraz modlitwą do Matki Bożej. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św.) można ofiarować za zmarłych w czyśćcu aż do 2 lutego 2016r tj. do zakończenia Roku Życia Konsekrowanego.
Ze względu na ten szczególny dar Papieża Franciszka w naszym kościele chcemy również wspólnie z ludem odmawiać Liturgię Godzin – do tego tematu powrócimy po Świętach.
 
6. Prezydent Rzeszowa zwrócił się z prośbą, aby zaprosić mieszkańców Osiedla Pułaskiego na spotkanie z władzami miasta, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 17 w Osiedlowym Domu Kultury „Akwarium” przy ul. Pułaskiego 3.
 
7. Jutro, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w naszym Sanktuarium Pani Rzeszowa porządek Mszy św. niedzielny. Kazania głosił będzie ks. Krzysztof Gołąbek, nowy proboszcz parafii św. Józefa na Staromieściu. Jutro wierni w Polsce nie mają obowiązku pod grzechem udziału w Eucharystii jednak zachęcamy do udziału we Mszy św. Z tej racji, że Matka Boża Niepokalana jest patronką naszej bernardyńskiej prowincji w naszych kościołach obchody tego święta rozciągamy na 8 dni (oktawę). Do dnia 15 grudnia codziennie o godz. 17.45 Nieszpory Maryjne z procesją a następnie Msza św. z kazaniem. Oktawa ku czci Niepokalanej będzie dla nas czasem adwentowego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Oktawie, a asystę procesyjną prosimy o podjęcie poduszek, chorągwi, feretronów i baldachimu.
 
8. W sobotę 13 grudnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, i jest to zarazem kolejna rocznica stanu wojennego. Módlmy się w intencji Ojczyzny.
 
9. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana śp. Waleria Marszałek, zam. ul. Sienkiewicza 1. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.