Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Adwentu. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia
1. W dniu dzisiejszym w naszym kościele kończymy obchody Wielkiego Jubileuszu 500-lecia Sanktuarium, które były rozłożone na 12 miesięcy. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tego czasu i godnego uczczenia Matki Bożej Rzeszowskiej. Uroczystej Mszy świętej dziękczynnej na zakończenie roku jubileuszowego o g. 12.00 (będzie) przewodniczył ks. bp Jan Wątroba, ordynariusz naszej Diecezji.
 
2. Dzisiaj przeżywamy też Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy wyjściu z Bazyliki można składać ofiary do puszek, które zostaną przekazane katolikom w krajach Europy Wschodniej.
 
3. Wczoraj rozpoczęliśmy doroczne obchody oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP. Do przyszłej niedzieli włącznie zapraszamy na nieszpory maryjne z procesją o 17.45 oraz Mszę świętą z kazaniem o 18.30. W tym roku kazania w oktawie głosi ks. bp Jan Niemiec. Mszy świętej na zakończenie oktawy w dniu 15 grudnia przewodniczyć będzie ks. bp Edward Białogłowski. Potraktujmy ten czas jako nasze adwentowe rekolekcje.
 
4. Przypominamy, że Msze święte roratnie sprawowane są w dni powszednie o g. 6.00 w kaplicy Matki Bożej Rzeszowskiej. Taca zbierana w czasie tych nabożeństw jest przeznaczona na pokrycie kosztów montażu szyby ochraniającej cudowną figurę Matki Bożej Rzeszowskiej.
 
5. W piątek, 13 grudnia będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Prosimy o modlitwę w intencji Ojczyzny. W Rzeszowskiej Farze zostanie odprawiona w tej intencji Msza św. o godz. 18.00.
 
6. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami. Przypominamy, że spowiedź odbywa się w czasie każdej Mszy świętej, a w dni powszednie – dodatkowo – od 10.30 do 12.00 oraz od 14.30 do 17.30. W soboty dyżur popołudniowy zaczyna się o 15.00 i kończy o 16.30.
 
7. Do kosza przy ołtarzu św. Antoniego można składać artykuły spożywcze przeznaczone dla ubogich rodzin naszej parafii.
 
8. Wczoraj nasza „Caritas” zorganizowała spotkanie dzieci z ubogich rodzin naszej parafii ze św. Mikołajem. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli Mikołajowi w przygotowaniu prezentów, a zespołowi „Caritas” za zorganizowanie spotkania.
 
9. W kiosku klasztornym można nabyć prasę katolicką oraz książki o tematyce religijnej. Polecamy dwustronny kalendarz z naszego Sanktuarium z uwzględnieniem wszystkich świąt i uroczystości w naszym kościele.
 
10. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory z procesją eucharystyczną o 17.45 oraz na Msze świętą z kazaniem z racji oktawy o g. 18.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.