Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
1. Wspólnota naszego zakonnego Seminarium wyraża gorące podziękowanie za ofiary złożone na tacę 1 stycznia br. w kwocie 7.975 zł.
 
2. W środę, 6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów o godz. 17.00.
 
3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od 11.45 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00 po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak Trzech Króli i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach. Przypominamy, że w dniu 6 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Mszy św. z racji święta nakazanego.
 
4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św, a  taca z tego dnia  w całości przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny. Porządek Mszy św. niedzielny.
 
5. Informujemy, że odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia br., czyli po uroczystości Trzech Króli.
- w czwartek 7 stycznia ul. Marszałkowska Nr 12, 14, 15, 16
- w piątek 8 stycznia ul. Podchorążych, ul. Szwoleżerów i Ul. Różana
- w sobotę 9 stycznia ul. M.Konopnickiej 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8,10,12, 14
Program Kolędy na kolejny tydzień podamy w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli).
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na rozliczenie za I etap renowacji Wielkiego Ołtarza, ministranci będą zbierać wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie się do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu.
Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które były przeszkodzone, odbędzie się w sobotę 16 stycznia od godz.14 po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.
 
6. W okresie „Kolędy” po obiedzie spowiadać będziemy w godz. 15.00 – 16.30.
 
7. Pierwsze spotkanie dla zainteresowanych Kursem Przedmałżeńskim odbędzie się 7 stycznia br. po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym (wejście od strony ogrodów). Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs poprowadzi o. Marian Wachowicz OFM, wikary parafii.
 
8. W przyszłą niedzielę Franciszkańska Młodzież Oazowa zaprasza na koncert kolęd po Mszy św. dla dzieci z godz. 10.30, a o. Rafał i Pan Organista wieczór kolędowy o 17.30.
 
9.  Taca z najbliższej niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 
10. Zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić prasę katolicką, książki o tematyce religijnej, kalendarze na rok 2016 oraz dewocjonalia.
Autor:AS / 2016-01-03
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.