Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Przypominamy, że w tym dniu istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Podczas każdej Mszy świętej będzie miał miejsce akt poświęcenia kredy i kadzidła.
 
2. O godzinie 11.30 przed kościołem Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja rozpocznie się 2 Orszak Trzech Króli. Będzie to radosne, wspólne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Syna Bożego poprzez kolędowanie i udział w jasełkach ulicznych. Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w orszaku zapraszamy na Mszę świętą o g. 10.30. Msza będzie trwała około 45 minut, tak aby po niej można było dołączyć do kolędników.
 
3. O godzinie 17.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w rocznicę sakry biskupiej pierwszego ordynariusza naszej Diecezji ks. bpa Kazimierza Górnego oraz ks. bpa Edwarda Białogłowskiego. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 
4. We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłani będą odwiedzać domy naszych parafian modląc się z nimi wspólnie i przynosząc im Boże błogosławieństwo. W dni robocze wizyta zaczyna się o 16.00, a w soboty o 14.00. Bardzo prosimy, aby w kolędzie brali udział wszyscy domownicy, a mieszkanie było przygotowane w odpowiedni sposób (krzyż, świece, woda święcona i kropidło). Wodę święconą można zabierać z pojemnika wystawionego przy zakrystii. W tym roku pragniemy szczególną uwagę zwrócić na osoby i rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Prosimy wszystkich o pomoc we wskazaniu takich osób, abyśmy mogli otoczyć je pomocą.
 
5. Podajemy porządek kolędy na najbliższy tydzień:
-  wtorek (7 stycznia): ulica Konopnickiej 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 12;
-  środa (8 stycznia): ulica Konopnickiej 14; ulica Podchorążych 2 i 3; ulica Szwoleżerów 1, 2, 3, 4 i 5;
-  czwartek (9 stycznia): ulica Sienkiewicza 1, 2, 7 i 9;
-  piątek (10 stycznia): ulica Sienkiewicza 3 i 5; ulica Kochanowskiego 31; ulica Marszałkowska 12, 14 i 16;
-  sobota (11 stycznia): ulica Różana 16 + domy; ulica Marszałkowska 15;
Harmonogram kolędy dostępny jest też na stronie www.bernardyni.rzeszow.pl w zakładce „Kolęda 2014”.
 
6. Ofiary składane przy okazji wizyty księdza będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu łącznika między przedsionkiem kościoła a korytarzem Męki Pańskiej. Chcemy to miejsce przygotować, aby umieścić w nim zabytkowy krzyż, który niegdyś znajdował się przy wyjściu z Bazyliki i był otaczany wielkim szacunkiem przez wiernych. Jest to jedyne miejsce, w którym możemy umieścić ten ukochany przez wielu krzyż tak, by był on dostępny dla wszystkich, którzy chcą się przed nim modlić.
 
7. Na czas kolędy ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej oraz stałego dyżuru w konfesjonale. Kancelaria będzie czynna w poniedziałek, środę i piątek od 14.00 do 15.00, a dyżury spowiedzi w dni powszednie odbywać się będą od 10.30 do 12.00 oraz od 15.00 do 16.30.

8. W najbliższy czwartek w auli Bernardyńskiego Centrum Religijno-Kulturowego rozpocznie się kurs dla narzeczonych. Zapraszamy na g. 19.15. Wejście: od Bazyliki lub „Ogrodów Bernardyńskich”.

9. W najbliższy piątek o g. 19.00 w kinie Zorza odbędzie się koncert, pt. „Kolędy z różnych stron świata”. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia przed koncertem. Nasz kościół otrzymał 25 darmowych podwójnych zaproszeń. Można je odebrać w kiosku klasztornym po każdej Mszy świętej.
 
10.  W sobotę w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym odbędzie się1 Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy na koncert galowy i wręczenie nagród o g. 16.00 w Bazylice.
  
11. W przyszłym tygodniu obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która zamyka liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu organizujemy opłatek dla grup, wspólnot i ruchów, które działają przy naszej Bazylice. O godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza święta, a następnie wszystkich członków wspomnianych grup zaprosimy do auli w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym, gdzie o 13.15 młodzież przedstawi okolicznościowy program artystyczny, a po nim nastąpią życzenia, dzielenie opłatkiem, poczęstunek i wspólne kolędowanie. Bardzo prosimy, aby każda z grup zatroszczyła się o ciasta, owoce i napoje. Będzie je można przynosić do Centrum w godzinach od 11.00 do 11.45.

12. Dnia 12 stycznia organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na jasełka, które odgrywane są przez braci kleryków naszego bernardyńskiego seminarium. W planie jest też pobyt w Wadowicach i Krakowie. Koszt wyjazdu: 60 złotych. Informacje i zapisy – w kiosku klasztornym.
 
13. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na adorację Najświętszego Sakramentu o 18.00.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.