Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim
  1. Dzisiaj o godz. 17.30 O. Rafał Klimas (kustosz) i Pan Michał Legowicz (organista), serdecznie zapraszają na „wspólne kolędowanie w bazylice”.
  2. Wspólnota naszego zakonnego Seminarium wyraża gorące podziękowanie za ofiary złożone 1 stycznia w kwocie 7.144 zł.
  3. We wtorek,  6 stycznia 2015 r.  Uroczystość Objawienia Pańskiego, rocznica konsekracji Księdza Biskupa Kazimierza Górnego i Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Zachęcamy do modlitwy w ich intencji.  Msza św. w Katedrze w intencji Księży Biskupów, o godz. 17.00.
  4. W Uroczystość Objawienia Pańskiego,  6 stycznia,  odbędzie się Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się od 11.30 na parkingu przy hali sportowej na Podpromiu. Orszak wyruszy o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański, i przejdzie  ulicami miasta do Rynku, gdzie nastąpi złożeniem darów w Szopce. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w Orszak Trzech Króli i do udziału we Mszy św. w swoich parafiach. Przypominamy, że w dniu 6 stycznia każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w pełnej Mszy św.
  5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcenie kredy i kadzidła, a  składka w całości przeznaczona jest na misje.
  6. Odwiedziny duszpasterskie (czyli tzw. "Kolęda"), w naszej parafii rozpocznie się w dniu 7 stycznia wg następującego porządku:      
- w środę 7 stycznia ul. M. Konopnickiej nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8,10,12                         
- w czwartek 8 stycznia ul. Podchorążych i ul. Szwoleżerów
- w piątek 9 stycznia ul. M.Konopnickiej nr 14 i ul. H.Sienkiewicza numery: 1, 2, 7, 9
- w sobotę 10 stycznia ul. H.Sienkiewicza 3 i 5, ul. J. Kochanowskiego 31, ul. Marszałkowska numery: 12, 14, 16.
Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni robocze o godz. 16, w sobotę o 14. Wraz z kapłanem przychodzą ministranci, którzy wcześniej informują o przybyciu duszpasterza. Ofiary złożone z racji Kolędy przeznaczone będą na wykonanie gablot i stanowisk rowerowych przy Bazylice, ministranci zbierają wolne datki na swoje wakacyjne rekolekcje.
Bardzo prosimy o należyte przygotowanie do wizyty duszpasterskiej: nakryty obrusem stół a na nim krzyż, dwie świece i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowane zeszyty z religii i indeksy do bierzmowania. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli w mieszkaniu. Plan Kolędy zamieszczony jest również w gablocie i na stronie internetowej klasztoru: www.bernardyni.rzeszow.pl Dalszy plan podamy w następną Niedzielę. Kolęda uzupełniająca w rodzinach, które były przeszkodzone odbędzie się 17 stycznia w sobotę, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii.
7. Taca z przyszłej Niedzieli przeznaczona będzie na ogrzewanie Kościoła i klasztoru. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
8.Jeśli ktoś chciałby podarować nowe rzeczy jako prezent noworoczny dla ubogich dzieci i rodzin prosimy o ich przyniesienie do Caritasu w godzinach pracy Zespołu w poniedziałek lub po kontakcie telefonicznym na dyżurny numer.
9. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii do Pana: Stanisław Piórek, zam. przy ul. Konopnickiej 1 i Anna – Michalina Jasionowska, zam. ul. Sienkiewicza 2. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.