Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkanocna
1. Dzisiaj, z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego przed Mszą o 15.00 odmówimy koronkę, a na 18.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 
2. Jutro obchodzić będziemy przeniesioną z 25. marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszej Bazylice odprawiane będą wg porządku świątecznego, czyli o 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.30 i 18.30.
 
3. Podczas Mszy świętej o 10.30 Ksiądz Biskup Kazimierz dokona obrzędu konsekracji grupy wdów, które odbyły uprzednie przygotowanie.
 
4. W czasie Mszy o 18.30 będzie można dokonać aktu duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze duchowej adopcji są wyłożone w przedsionku kościoła pod gablotami.
 
5. We wtorek od 14.00 do 18.00 parafialny zespół „Caritas” będzie wydawał artykuły spożywcze dla osób i rodzin najuboższych. Bardzo prosimy, aby po dary zgłaszać się tylko w wyznaczonym czasie.
 
6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na dekanalne czuwanie młodzieży, które odbędzie się w naszej Bazylice w sobotę o g. 19.00.
 
7. We wtorek, 16 kwietnia zapraszamy na katechezę audiowizualną, pt. „Dowody zmartwychwstania Jezusa”. Gościem spotkania będzie Grzegorz Górny współautor książki, pt. „Świadkowie tajemnicy. Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych”.
 
8. W dniach od 19 do 26 maja w naszym kościele odbędą się Jubileuszowe Misje Parafialne. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia tego świętego czasu.
 
9. Od piątku w kinach Helios w Rzeszowie można oglądać film, pt. „Cristiada” opowiadający o powstaniu katolików przeciwko lewicowej tyranii władz Meksyku w latach dwudziestych ubiegłego wieku. W ciągu kilku lat z rąk socjalistów zginęło 90 tysięcy ludzi, wśród nich Anaklet Gonzales Flores ogłoszony błogosławionym przez papieża Benedykta XVI. Serdecznie zachęcamy do oglądania tego wartościowego filmu.
 
10. W kiosku klasztornym polecamy prasę katolicką, a zwłaszcza nowy miesięcznik, pt. „Egzorcysta”.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.