Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego
1. W dniach od 27 kwietnia do 4 maja przeżywamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dzieła prowadzone przez „Caritas”.
 
2. Zachęcamy do oglądania kanonizacji papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Transmisja będzie prowadzona na kilku kanałach telewizyjnych. W związku z tym Msze święte o 10.30 i 12.00 będą odprawione w nieco mniej uroczysty sposób.
 
3. Na godzinę 14.30 zapraszamy na nabożeństwo z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego i na Mszę świętą dziękczynną za kanonizację o 15.00. Będzie jej przewodniczył ks. inf. Wiesław Szurek.
 
4. O g. 17.00 na rzeszowskim rynku odbędzie się uroczysty koncert na cześć św. Jana Pawła II z udziałem około 200 artystów. Zostanie wykonana „Missa Santo E Gia Santo” Katarzyny Gaertner skomponowana specjalnie na tę okazję.
 
5. W naszym kościele po wieczornej Eucharystii członkowie Klubu Seniora z osiedla Tysiąclecia zapraszają na program słowno-muzyczny na cześć Jana Pawła II.
 
6. We wtorek przypada kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Zapraszamy na Mszę świętą z kazaniem o g. 9.00.
 
7. We środę swoje zakonne imieniny obchodzić będzie wikariusz naszej parafii o. Marian Wachowicz. Wyrażając wdzięczność za jego wierną służbę w parafii i Sanktuarium i życząc Mu Bożego błogosławieństwa, zapraszamy na Mszę świętą w intencji solenizanta o g. 18.30.
 
8. W najbliższy czwartek rozpoczniemy sprawowanie nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Zapraszamy codziennie o g. 18.00. Do uczestnictwa w tych nabożeństwach zachęcamy zwłaszcza dzieci i młodzież. Wieczorna Msza święta w tym dniu będzie sprawowana w intencji powołań.
 
9. W piątek będzie można skorzystać ze spowiedzi świętej od 6.00 do 12.00 i od 14.30 do 19.00. Pierwszopiątkowe nabożeństwa będą sprawowane po Mszy świętej o 9.00 i w ramach nabożeństwa majowego o 18.00. W tym dniu wypada też Dzień Flagi Narodowej. Gorąco zachęcamy, aby udekorować domy polską flagą, dając wyraz naszemu patriotyzmowi.
 
10. W sobotę wypada uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w naszej Bazylice będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Centralne uroczystości miejskie rozpoczną się w kościele farnym o 9.30. W tym dniu – z okazji pierwszej soboty miesiąca – odwiedziny chorych odbędą się w godzinach porannych.
 
11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na kolejne Seminarium Odnowy Wiary, które odbędzie się w dniach od 7 maja do 7 czerwca. Spotkania odbywać się będą we środy wieczorem, a konferencje głosić będzie Witek Wilk.
 
12. Dziękując za kanonizację Jana Pawła II Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Odbędzie się ona w sobotę, 10 maja. Rozpoczęcie o g. 5.30. Zapisy: codziennie po Mszy świętej wieczorowej (obok kiosku). Koszt: 60 zł.
 
13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana: Aleksander Ossoliński, zam. ul. Jabłońskiego 14 i Feliks Janusz Skoczylas, zam. ul. Sienkiewicza 7. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…
 
14. Na koniec, w duchowej łączności z sześćdziesięciu pielgrzymami, którzy z o. Fabianem i o. Amosem we czwartek wyruszyli do Rzymu na uroczystość kanonizacji, pomódlmy się o dobre owoce ich pielgrzymki i szczęśliwy powrót do Rzeszowa. Pod Twoją obronę… 
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.