Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
1.Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka.
 
2. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 72.Tydzień Miłosierdzia.
 
3. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach z racji Roku Miłosierdzia, organizuje ciekawe duchowe akcje, do których zaprasza. My możemy je praktykować także w naszej Bazylice. Są to: SMS-owa Koronka za Konających, Dzieło Pokutne i Całodobowa Pierwszopiątkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 
4. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej Bazylice porządek Mszy św. świąteczny (Msze św. o 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30, 18.30). Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej członkowie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego rozpoczną kolejny dziewięciomiesięczny cykl modlitwy o ratowanie dzieci nienarodzonych. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w to piękne duchowe dzieło. Pod chórem znajdują się blankiety, które trzeba wypełnić i przynieść ze sobą do Bazyliki jutro na 18.15.
 
5. Również jutro w kościele Chrystusa Króla o godz. 18, nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 
6. W tym tygodniu swoje imieniny zakonne obchodził o. Amos Smolarek. Życząc mu obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej w szczególny sposób otoczymy solenizanta modlitwą we wtorek podczas Mszy św. o godz. 18.30.
 
7. We wtorek 5 kwietnia, przeżywamyNarodowy Dzień Życia.  W tym dniu organizowany jest Koncert „Młodzi – Młodym” Nowe życie w Chrystusie, w WDK, ul. Okrzei o godz. 10.00, oraz towarzyszące koncertowi wystawy. O godz. 18.00. w naszej Bazylice Różaniec, a następnie o 18.30 Msza św. w int. „O szacunek do życia w naszej Ojczyźnie”. Szczegółowy program obchodów XII Narodowego Dnia Życia, zamieszczony jest w gablocie.
 
8. W sobotę, 9 kwietnia o godz.19.00 w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Okrzei 7 odbędzie się  koncert Marcina Stycznia z zespołem, promujący płytę "Zbieg".Artysta dał się poznać jako znakomity interpretator poezji Karola Wojtyły oraz Ernesta Brylla.
 
9. Przyszła Niedziela Wielkanocna, 10 kwietnia, jestOgólnopolską Niedzielą Biblijną. Gorąco zachęcamy, aby wziąć do ręki Biblię i pochylić się nad tym szczególnym „listem Pana Boga do ludzi”.W tym dniu Dzieło Biblijne zaprasza na Inaugurację Tygodnia Biblijnego do Katedry Rzeszowskiej na Mszę św. o godz. 9.00 pod przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby. Po Mszy św. o godz. 10.00 w Auli Papieskiej wykład  ks. dr M. Dzika pt. “Maria Magdalena – kontrowersyjna święta?”.
 
10. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie możemy zakupić prasę katolicką, a dzisiaj w promocji (za 3 zł) z racji Święta Miłosierdzia Bożego, książkę p.t.: Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia. Jest również do nabycia specjalna Pamiątka Roku Miłosierdzia.
 
10. W tym tygodniu odeszła do Pana: + Helena Ziętek zam. Ul. Bernardyńska10. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.