Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego
1.II Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia, jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy w tym dniu kolejny Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Syrię odbędzie się, zgodnie z decyzją biskupa rzeszowskiego,  w V Niedzielę Wielkanocną, 14 maja.
 
2. Jutro o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej, na którą serdecznie zaprasza Wspólnota Intronizacyjna Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będzie to czas dziękczynienia za Intronizację Chrystusa Króla w naszej parafii, w dniu 5 kwietnia.
 
3. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości, Ruch Światło – Życie, Domowy Kościół oraz Krucjata Wyzwolenia Człowieka zapraszają 1 maja do wzięcia udziału w XXXI Pielgrzymce Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. W tym roku zapraszamy dodatkowo na I Rzeszowski Bieg Trzeźwości im. Ks. Franciszka Blachnickiego. Informacje szczegółowe na plakacie.
 
4. Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Informacje na ten temat pojawią się w spotach telewizyjnych i radiowych TVP1 i PR1, a także w tygodnikach katolickich. Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Biblię i w przyszłą Niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Słowa Bożego w naszej Bazylice o godzinie 18.
 
5. W przyszłą Niedzielę w naszym Bernardyńskim Centrum odbędzie się Spotkanie Wielkanocne pielgrzymkowej grupy św. Jana z Dukli. Rozpoczęcie Mszą św. W Oratorium o godz. 14.
 
6. W Niedzielę 30 kwietnia przypadają imieniny O. Mariana Wachowicza, wikarego naszej parafii. Życząc dostojnemu solenizantowi obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Rzeszowskiej, polecamy go waszym modlitwom.
 
7. Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można zakupić Pismo św., prasę katolicką oraz albumy, książki i dewocjonalia.
 
8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana:
+ Krystyna – Jadwiga Pinkowska, zam. przy ul. Sienkiewicza. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.