Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela wielkanocna - Świeto Miłosierdzia Bożego
1. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia, pod hasłem: "Caritas dla rodziny". Miłość chrześcijańska, czyli caritas, wpływa na budowanie postawy wyrażanej czynami miłosierdzia. Dzisiaj w naszej Bazylice w Mszę św. o godz. 15 wprowadzi nas Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 
2. We wtorek rozpoczynamy 9-cio wtorkową Nowennę do św. Antoniego. O godz. 9 Msza św. z kazaniem i modlitwy Nowenny.
 
3. Zgodnie z zaleceniem Papieża Franciszka, od najbliższego czwartku co tydzień, rozpoczynamy odmawianie Liturgii Godzin wraz ze  świeckimi wiernymi podczas Mszy św. wieczornej o 18.30.
 
4. W czwartek, 16 kwietnia br. zapraszamy do Fary Rzeszowskiej na Wieczór Modlitewny w intencji wspólnot szkolnych Rzeszowa i okolicy. Program: 17.30 - nabożeństwo; 18.00 - Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 
5. W dniach od 17 - 19.04.2015 r. w Domu Rekolekcyjnym Bł. Karoliny w Rzeszowie-Przybyszówce odbędzie się spotkanie formacyjne dla zastępowych I-go stopnia KSM. Zapraszamy do udziału młodzież, która ukończyła 16. rok życia. Również w tych dniach odbędą się  warsztaty dla muzycznych. Zapraszamy młodzież, która chce się uczyć grać na instrumentach muzycznych i tych, którzy chcą się uczyć śpiewać. Więcej informacji na ten temat można uzyskać po Mszy św. w zakrystii.
 
6. W trzecią niedzielę wielkanocną, 19 kwietnia, w WSD w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego dla Stowarzyszenia Przyjaciół WSD. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 
7. W przyszłą Niedzielę odbędzie się wielkanocne spotkanie grupy św. Jana z Dukli z Rzeszowskiej Pielgrzymki. Rozpoczęcie spotkania o godz. 14 Mszą św. w Oratorium Bernardyńskiego Centrum.
 
8. Zapraszamy wszystkie pary narzeczonych oraz te, które jeszcze narzeczonymi nie są, ale pragną się lepiej poznać, na Wieczory dla Zakochanych, czyli kurs przedmałżeński, prowadzony w formie warsztatów. Kurs rozpoczyna się w poniedziałek 27.04.2015r. o godz. 18.30 w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno - Kulturalnym i obejmuje 8 spotkań raz w tygodniu. Prowadzącymi rekolekcje są małżeństwa i kapłan - animatorzy Spotkań Małżeńskich. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Więcej informacji na stronie rzeszow.spotkaniamalzenskie.pl  (w zakładce Wieczory dla Zakochanych), oraz na plakacie w przedsionku kościoła.
 
9. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej i literatury religijnej, którą można zakupić w naszym kiosku.
 
10. Dzisiaj o 18 śpiewamy w Bazylice Nieszpory, gorąco zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.