Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkiego Postu
1. W przyszłą Niedzielę w naszej Parafii p.w. Wniebowzięcia NMP, rozpoczyna się Kanoniczna Wizytacja Księdza Biskupa. Wikariusz Generalny naszej diecezji Ks. Bp Edward Białogłowski w dniach 28 i 29 lutego przeprowadzi Wizytację Parafii, podczas której przeprowadzi następujące czynności:
- w świątyni: wygłosi do nas Słowo Boże, odprawi Eucharystię, spotka się z członkami Grup Duszpasterskich, spotka się z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, udzieli sakramentu chorym, wszystkim udzieli pasterskiego błogosławieństwa,
- w parafii: dokona wizytacji w Przedszkolu, w Szkole Podstawowej, w Zespole Szkół Budowlanych, oraz odwiedzi chorych w domach i rodziny wielodzietne,
- w kancelarii: dokona przeglądu ksiąg metrykalnych, oraz należytego prowadzenia dokumentacji parafialnej. Każdą wizytację biskupią poprzedza wizytacja dziekańska i ekonomiczna diecezji. Te wizytacje już miały miejsce w ubiegłym tygodniu.
 
2.Powitamy Księdza Biskupa 28 lutego o godz. 9 w głównych drzwiach Bazyliki, następnie ksiądz proboszcz przekaże Pasterzowi symboliczne klucze i po ucałowaniu relikwii Krzyża św. przejdziemy przez Bramę Miłosierdzia do ołtarza, gdzie rozpocznie się Msza św. Porządek Mszy świętych przebiegał będzie jak w każdą Niedzielę, ze szczególnym uwzględnieniem grup duszpasterskich. Po Sumie czyli Mszy św. o godz. 12 zapraszamy: szczególnie członków FZŚ, Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Żywej Drogi Krzyżowej, Odrodzenia, Chóru, Oazy Rodzin, Grupy Biblijnej, Grupy Intronizacyjnej, Duchowej Adopcji. Po Mszy św. odbędzie się w Bazylice katecheza Ks. Bpa dla członków tych grup.O godz. 15 Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. dla ludzi chorych i udzieli im specjalnego błogosławieństwa, dlatego bardzo prosimy o pomoc tym, którzy sami nie mogą dotrzeć do świątyni.Po Mszy św. o godz. 16.30 Ksiądz Biskup spotka się z młodzieżą. Na to spotkanie zapraszamy młodzież parafii, a szczególnie LSO, Franciszkańską Oazę, Szkolne Koła Caritas, oraz kandydatów do bierzmowania.
 
Msza św. na zakończenie wizytacji będzie miała miejsce w poniedziałek o 18.30. Ksiądz Biskup wygłosi do na homilię i udzieli pasterskiego błogosławieństwa. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian.
 
3.Po feriach od poniedziałku do środy w naszej parafii trwać będą rekolekcje dla młodzieży szkolnej. Przy tej okazji przypominamy, że w każdej szkole zarówno młodzież jak i dzieci maja trzydniowe rekolekcje, bardzo prosimy rodziców, aby dopilnowali tego by dzieci wzięły udział w swoich rekolekcjach.
 
4. Tegoroczny Wielki Post ma szczególny wymiar ze względu na Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. W naszej Bazylice przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, każdego dnia pod zwykłymi warunkami możemy zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia w Cudownej Kaplicy M.B. Rzeszowskiej przed Najśw. Sakramentem każdego dnia o godz. 15.
 
5. Zachęcamy do udziału Nabożeństwach Drogi Krzyżowejw poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10., oraz do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żaliz kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30. W tym roku Gorzkie Żale transmitowane  są przez diecezjalne radio VIA.
 
6. 2 marca ( w środę) o godz. 18.30 w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno - Kulturowym rozpoczynają się Wieczory dla Zakochanych, czyli kurs przedmałżeński, prowadzony w formie warsztatów. Zapraszamy pary narzeczonych, oraz pragnące lepiej się poznać i rozważyć małżeńską drogę. Prowadzącymi rekolekcje są małżeństwa i kapłan - animatorzy Spotkań Małżeńskich. (szczegóły na plakacie)
 
7. Przez cały okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na trwałe art. spożywcze dla potrzebujących, które rozdamy ubogim rodzinom parafii na wielkanocne święta.
Natomiast pod chórem i w przedsionku kościoła wystawione są Skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, z których ofiary przed Wielkanocą przekazane są na pokrycie leczenia chorych dzieci. Zachęcamy także, aby na Caritas przeznaczyć 1% naszego podatku wpisując odpowiedni KRS (szczegóły na plakacie).
 
8. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu tzw. Ad Gentes przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zachęcamy, aby w okresie Wielkiego Postu podejmować różnego rodzaju umartwienie, jako wynagrodzenie za nasze i bliźnich grzechy.
 
9. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu z racji ferii zimowych,  popołudniowy dyżur spowiedzi trwa od godz. 15.00 – 16.30.
 
10. Zapraszamy do klasztornego sklepiku, gdzie można nabyć prasę katolicką, a także specjalną monetę: talar wybity przez mennicę na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski.
 
11.  W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Helena – Katarzyna Zembroń, zam. przy ul. H. Sienkiewicza 5. Wieczne odpoczywanie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.