Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkiego Postu
1.Już dzisiaj chcemy Was poinformować o ważnym wydarzeniu jakie będzie miało miejsce w naszej Wspólnocie Parafialnej w dniu 5 kwietnia, a mianowicie: Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Pojęcie intronizacja (łac. inthronizatio - wyniesienie na tron) określa ceremonię wyniesienia kogoś do godności królewskiej. Ceremonia Intronizacji dotyczy Pana Jezusa. Wyznajemy w niej, że Jezus jest Królem Wszechświata, a więc Władcą nie tylko wszystkich ludzi i narodów, ale także Panem (Królem) całego stworzenia. Jego władanie jest absolutne: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi (Mt 28,18). Jezus jest więc najwyższym i de facto jedynym Władcą: Królem królów i Panem panujących (por. Ap 19,16).To panowanie Chrystusa nad pojedynczymi osobami i nad całymi narodami zostaje proklamowane przez Intronizację w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym
Jezus jest Królem niezależnie od woli człowieka. Natomiast od każdego człowieka i od każdego narodu zależy, czy dobrowolnie uzna królewską godność Chrystusa i czy podporządkuje się Jego władzy.
Do tego Aktu Intronizacji będziemy się przygotowywać poprzez Rekolekcje Wielkopostne od 2 do 5 kwietnia, które poprowadzą OO. Redemptoryści, a na które już dziś serdecznie Was zapraszamy.
 
2. Przygotowujemy się też do jubileuszu 25-lecia istnienia naszej diecezji, który rozpocznie się 25 marca br. W tym dniu o godz. 16.00 w rzeszowskiej farze zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się spotkanie w Filharmonii Podkarpackiej o godz. 18.00.  Serdecznie zapraszamy.
 
3. Przez okres Wielkiego Postu przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony koszna trwałe art. spożywcze dla ubogich. Natomiast pod chórem wystawione są skarbonki wielkopostne. Zabierzcie je do domu napełniajcie oszczędnościami poczynionymi z tytułu jakiegoś wielkopostnego umartwienia. Jałmużna ta będzie przeznaczona na rehabilitację niepełnosprawnych i chorych dzieci.
 
4. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana będzie w Bazylice: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Dodatkowo w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00 i z udziałem młodzieży o godz. 19.10. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Niedziele o godz. 17.30.
 
5. W okresie W. Postu zachęcamy do tego, aby sięgnąć po Pismo św., książkę religijną, prasę katolicką. Znajdźmy więcej czasu, aby poszerzać naszą wiedzę religijną, a przez to umacniać i pogłębiać swoją wiarę.
 
6. W przyszłą Niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Józefa, jednak ze względu na Niedzielę W. Postu, Uroczystość ku czci św. Józefa przeżywać będziemy w poniedziałek 20 marca. W parafii św. Józefa odpust, a w naszej wspólnocie zakonnej imieniny o. Józefa, któremu życzymy obfitości Bożych darów i polecamy go waszej modlitwie.
 
7. W minionym tygodniu przekroczyli próg wieczności nasi parafianie:
+ Danuta – Helena Miśkiewicz zam. przy ul. H. Sienkiewicza i Emilia Chodak zam. przy ul. Marszałkowskiej. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.