Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkiego Postu
1. Z okazji przypadającego dzisiaj jubileuszu 50-lecia ustanowienia Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu dziękujemy dobremu Bogu Jego szczególną obecności wśród nas w darze Eucharystii. O godzinie 15.00 zostanie(-ła) odprawiona uroczysta Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego.
 
2. Dzisiaj przypada też dzień imienin ks. bpa Kazimierza Górnego. Dziękując za 20 lat jego posługi w Kościele rzeszowskim polecamy go Waszym modlitwom..
 
3. Z okazji „Kaziuków” Młodzież Franciszkańska rozprowadza piernikowe serca. Zebrane fundusze posłużą jako pomoc dla polskiej młodzieży ze wschodu, która rozpoczęła studia na Uniwersytecie Rzeszowskim.
 
4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje akcję „Skarbonka – Jałmużna Wielkopostna”. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc osobom samotnym i starszym. Z ołtarzy bocznych można zabierać kartonowe skarbonki, aby w okresie Wielkiego Postu wrzucać do nich pieniądze zaoszczędzone dzięki wielkopostnym postanowieniom. W Niedzielę Palmową przyniesiemy skarbonki do kościoła, a z zebranych funduszy zostanie przygotowana pomoc dla potrzebujących.
 
5. W najbliższy wtorek odbędzie się katecheza audiowizualna, pt. „Matrix w mediach”. Naszymi gośćmi będą związani ze środowiskiem „Frondy” znawcy mediów Grzegorz Górny i Tomasz Rowiński. Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszego numeru kwartalnika „Fronda” i książek tego wydawnictwa. Zapraszamy na godzinę 19.10.
 
6. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. W naszej Bazylice sprawowane są one według następującego porządku:
- Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
- Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
- Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10;
- Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
7. Wszystkich, którzy pragną nauczyć się medytacji Słowa Bożego zapraszamy w kolejne soboty Wielkiego Postu na godzinę 17.00 do auli bł. Jana Pawła II.
 
8. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej wieczornej odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych, pt. „Z nadzieję na zmartwychPOWSTANIE” w wykonaniu Bartka Jaskota z zespołem.
 
9. Przy naszej Bazylice pragniemy stworzyć scholę, która przez śpiew mogłaby pomagać w głębszym przeżywaniu celebracji liturgicznych. Gorąco zapraszamy osoby obdarzone dobrym głosem i słuchem muzycznym na przesłuchania, które odbędą się w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej w auli bł. Jana Pawła II. Scholę prowadzić będzie p. Michał Legowicz, organista naszej Bazyliki.
 
10. Zachęcamy, aby już dzisiaj zaplanować udział w rekolekcjach wielkopostnych. W naszym kościele odbędą się one w dniach od 25 do 28 marca. Nauki będą głoszone na wszystkich Mszach w niedzielę, a także o 9.00 i 18.30 w dni powszednie. Oprócz tego chcemy zaproponować specjalne rekolekcje dla mężczyzn pod hasłem „Walczyć, kochać, wierzyć”. Spotkania będą się odbywać w poniedziałek, wtorek i środę o 20.00. Rekolekcje poprowadzi znany rekolekcjonista krakowski ks. Jacek „Wiosna” Stryczek.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.