Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkiego Postu
1. W najbliższy czwartek Ojciec Święty Benedykt XVIkończy swoją posługę na Stolicy Piotrowej. Bardzo prosimy o pamięć w modlitwie w intencji Ojca świętego, a także kardynałów, którzy już niedługo zbiorą się na konklawe, aby wybrać nowego papieża.
 
2. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do pogłębionej modlitwy, zwłaszcza rozważania Słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz rozważania Męki Pańskiej. Harmonogram nabożeństw pasyjnych dostępny jest na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej.
 
3. Dzisiaj o 16.00 oraz na Mszach świętych o 16.30 i 18.30 wystąpi ukraiński zespół „Słowiki Galicji”. Zachęcamy do wsparcia zespołu poprzez zakup płyt z ich nagraniami.
 
4. Dzisiaj też po każdejMszy świętej zbieramy składki do puszek na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które zajmuje się wspieraniem misji.
 
5. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na ogrzewanie kościoła i klasztoru. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę złożoną na ten cel.
 
6. Przypominamy, że można jeszcze zabierać skarbonki przygotowane przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Są one dostępne na półkach pod chórem i w przedsionku kościoła.
 
7. Zapraszamy na spotkania grupy biblijnej w każdą sobotę Wielkiego Postu o 17.00.
 
8. Spotkanie „Męskiej grupy” odbędzie się w najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej. Temat spotkania: „Wezwani do działania”. Grupę prowadzi o. Wiktor.
 
9. W piątek przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy na Mszę świętą pod przewodnictwem Księdza Biskupa o 9.00.
 
10. W tym dniu – z racji I piątku miesiąca– spowiedź dzieci o 16.00 i Msza święta z ich udziałem o 16.30.
 
11. W sobotę – odwiedziny chorych naszej parafii rozpoczną się – jak zwykle – w godzinach porannych. Na 9.00 – zapraszamy na Mszę świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 
12. W przyszłą niedzielę w kościele św. Krzyża o 9.30 obchodzić będziemy imieniny bpa Kazimierza. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizanta.
 
13. We wtorek, 5 marca będzie miała miejsce katecheza audiowizualna, pt. „Feministki a potrzeby kobiet”. Wraz z Agatą Puścikowską, dziennikarką „Gościa Niedzielnego” spróbujemy zastanowić się postulatami feministek dotyczącymi życia i roli kobiety we współczesnym świecie.
 
14. W kiosku klasztornym są jeszcze dostępne kalendarze jubileuszowe. Cena kalendarza: 10zł. Zachęcamy też do kupowania prasy katolickiej i książek o tematyce poświęconej naszej wierze.
 
15. Szkoła Podstawowa nr 1 przy ul. Bernardyńskiej zaprasza na dni otwarte, które odbędą się 1 i 2 marca. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.
 
16. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnymo 17.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.