Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Wielkiego Postu
1. Druga niedziela Wielkiego Postu jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie w różnych krajach świata pracuje ponad 2 tysiące misjonarek i misjonarzy z Polski. Chcemy wesprzeć ich posługę modlitwą, a także ofiarami, które przy wyjściu z Bazyliki zbierać będą przedstawiciele Żywego Różańca.
 
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych, które w naszej Bazylice odprawiane są według następującego porządku:
-  Droga Krzyżowa – w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 17.45;
-  Droga Krzyżowa dla dzieci – w piątki o 17.00;
-  Droga Krzyżowa dla młodzieży – w piątki o 19.10;
-  Godzinki o Męce Pańskiej – w niedziele o 7.00;
-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.30.
 
3. Jutro rozpocznie się montaż nowego systemu ochraniającego cudowną figurę Matki Bożej Rzeszowskiej. Zostaną zamontowane nowe prowadnice do zasłony obrazowej, a także specjalna szyba ochronna. Są to skomplikowane prace, dlatego trwać będą około 3 dni. W tym czasie kaplica Matki Bożej będzie zamknięta, a adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie przy ołtarzu głównym. Prosimy o modlitwę w intencji osób wykonujących prace, a wszystkim wspierającym tę inicjatywę materialnie składamy podziękowanie.
 
4. We środę przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze święte z kazaniem z tej okazji będą sprawowane o g. 9.00 i 18.30. Na wieczorną Mszę świętą zapraszamy wszystkich, którzy chcą okazać życzliwość naszym solenizantom: o. Józefowi Krawcowi i o. Józefowi Wręczyckiemu. Przy tej okazji dziękujemy Ojcom za ich posługę w Sanktuarium i życzymy opieki Matki Najświętszej i Jej Oblubieńca.
 
5. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Najświętszego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek po wieczornej Mszy świętej w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturowym. Za wspólnotę odpowiada o. Radosław Gulba.
 
6. Dziękujemy wszystkim, którzy składają niepsujące się produkty żywnościowe do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Przygotujemy z nich świąteczną pomoc dla ubogich osób z naszej parafii.
 
7. Serdeczne „Bóg zapłać!” składamy osobom, które w zeszłym tygodniu z wielką życzliwością przyjęły misjonarza z Syberii. O. Marcin Dragan zebrał 13 558 złotych i 100 dolarów amerykańskich.
 
8. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich, które można kupić w naszym kiosku klasztornym. Dzisiaj szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, w którym można przeczytać artykuł poświęcony świętemu Janowi z Dukli w przypadającym w tym roku jubileuszu 600-lecia jego urodzin. Dostępne są też baranki cukrowe i świece „Caritasu”.
 
9. Wojewódzki Dom Kultury przy ul. Okrzei w Rzeszowie zaprasza na Wielkopostny Przystanek Poetycki, którego gościem będzie ks. Zbigniew Jan Czuchra, Saletyn. Spotkanie odbędzie się we czwartek o g. 17.30.
,
10. Instytut Teologiczno-Pastroralny przy ul. Witolda w Rzeszowie zaprasza na wystawę, pt. „Błogosławiony Jan Paweł II w fotografiach Adama Bujaka”. Uroczyste otwarcie z udziałem autora zdjęć odbędzie się w piątek o g. 11.00.
 
11. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30.
 
12. W zeszłym tygodniu odeszła do Pana śp. Zofia Grochal, zam. ul. Sokoła 3. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.