Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Zwykła
1.Jutro rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. o jedność chrześcijan w sobotę o godz. 18.30.Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2. We wtorek, 19 stycznia przypada Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. W Katedrze o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej rzeszowskiej diecezji.  
 
3. Zapraszamy na Jerycho Różańcowe w intencji Ojczyzny. Jest to 24-godzinna modlitwa różańcowa przez siedem dni, może być prowadzona kolejno w różnych kościołach. Rozpoczęcie Różańcowego Jerycha, czyli „szturmu do Boga”, w piątek, 22 stycznia o godz. 18.00 w Katedrze. Każdy może włączyć się do modlitwy w dowolnym dniu i czasie.
 
4. Duszpasterstwo Ludzi Pracy Diecezji Rzeszowskiej zaprasza każdego 19-tego dnia miesiąca o godz. 17.00 do kościoła bł. ks. Jerzego Popiełuszki na osiedlu Zawiszy w Rzeszowie na Mszę św. wotywną oraz nowennę za Ojczyznę przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. uczczenie relikwii, błogosławionego, a następnie wykład, poświęcony współczesnym procesom globalnym, problemom i wyzwaniom społecznym, na które przed laty zwracał uwagę bł. Męczennik ks. Jerzy Popiełuszko - patron ludzi pracy. W najbliższy wtorek 19 stycznia 2016 r. pierwszy z cyklu wykładów wygłosi: ks. dr hab. Janusz Mierzwa, Profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Temat wykładu: „Europa w procesie islamizacji”.
 
5. Od lutego tego roku w naszym Bernardyńskim Centrum Religijno –
Kulturowym odbywać się będą co dwa tygodnie spotkania GRUP WSPARCIA:
– dla pacjentów onkologicznych oraz dla bliskich osób chorych onkologicznie.
Celem tych spotkań  jest  umożliwienie  uczestnikom  wymiany  myśli  i  uczuć
we  wspierającym  otoczeniu,  oraz  wspólne  poszukiwanie  rozwiązań  napotykanych problemów.
Podczas spotkań poruszane będą m.in. kwestie:
– przystosowania do sytuacji choroby
– radzenia sobie z emocjami
– komunikacji z najbliższymi
– troski o siebie i innych. Prowadzona terapia jest nieodpłatna, kontakt do prowadzących zamieszczony jest w gablocie na zewnątrz.
 
6. W czwartki o godz. 16.30 w naszym Bernardyńskim Centrum ma miejsce spotkanie Grupy Biblijnej, na które zapraszamy wszystkich chętnych wiernych, którzy chcą rozważać i zgłębiać Biblię.
 
7. W przyszłą Niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 17.30 wraz z Panem Michałem i udziałem Ojców. Natomiast po Mszy św. wieczornej o 19.30 wystąpi Chór Seniorów z Osiedla 1000-lecia.
 
8. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Tadeusz Głowaty zam. przy ul. Ks. Jałowego. Wieczne odpoczywanie …
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.