Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Zwykła
1.Dzisiaj w naszej Bazylice przeżywamy „Dzień Ziemi Świętej”. Pośród nas gościmy O. Nikodema z Komisariatu Ziemi Świętej w Krakowie. Po każdej Mszy świętej w kruchcie kościoła oraz w naszym sklepiku można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące m.in. Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem. Natomiast do puszek zbierane są dobrowolne ofiary na pomoc dla chrześcijan w Syrii. W  Muzeum Diecezjalnym przy ul. 3 Maja do 21 lutego można zobaczyć wystawę obrazów ukazujących piękno Ziemi Świętej pt. „Kolory Piątej Ewangelii”. Za wszelką pomoc na rzecz Kustodii Ziemi Świętej, zwanej „perłą” misji franciszkańskich – składamy serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitwie w sanktuariach Ziemi Świętej.
 
2. W poniedziałek i wtorek trwać będzie Wizyta duszpasterska ( tzw. kolęda) w naszej parafii. Program odwiedzin duszpasterskich jest następujący:
- w poniedziałek – 16 stycznia: ul. Podchorążych i Szwoleżerów
- we wtorek – 17 stycznia ul. Asnyka, Grunwaldzka, Grottgera, Sobieskiego i Syrokomli.
 
Kolęda uzupełniającaw rodzinach, które były przeszkodzone w wyznaczonym czasie, odbędzie się we wtorek 17 stycznia od godz.16, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii. Program kolędy zamieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 
3. Jutro kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 14 do 15, natomiast popołudniowy dyżur w spowiedzi w naszym Sanktuarium do 28 stycznia trwał będzie od godziny 15 do 16.30.
 
4.  W czwartek, 19 stycznia, w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji, w kościele św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Zapraszamy do udziału w uroczystości.  
 
5. W dniach 18- 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tej intencji w kościele św. Krzyża w Rzeszowie w sobotę, 21 stycznia o godz. 18.30, pod przewodnictwem biskupa zostanie odprawiona Msza św.
 
6. Tradycyjnie do 2 lutego śpiewamy kolędy i funkcjonować będzie szopka, do której zapraszamy dzieci. Natomiast dzisiaj i w następną Niedzielę o. Rafał wraz z panem Michałem zapraszają na wspólne kolędowanie w Bazylice o godz. 17.30.
 
7. Taca w przyszłą Niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i klasztoru.
 
8. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Jerzy Dziopak zam. przy ul. Jabłońskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu.
 
9. Nie ustawajmy w modlitwie w intencji naszej Ojczyzny, aby ucichli wichrzyciele a wszyscy pochylili się nad budowaniem pomyślności naszej Ojczyzny. Wołajmy słowami Modlitwy Księdza Piotra Skargi: „Boże Rządco i Panie narodów…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.