Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Zwykła
1. W dniach 18-25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji.
 
2. Dzisiaj swoje imieniny zakonne obchodzi o. Fabiana Wikiera, najmłodszy współbrat w naszym klasztorze. Życzymy mu, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło mu codziennie, a praca z dziećmi i młodzieżą przynosiła zadowolenie i poczucie spełnienia. Msza święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o g. 16.30.
 
3. Młodzież z zespołu Szkół Średnich im. Towarnickiego pod kierownictwem o. Przybysława Majewskiego przygotowała bożonarodzeniowy program artystyczny, który zostanie przedstawiony w naszym kościele dzisiaj o 17.30.
 
4. We wtorek przeżywać będziemy 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, w którym wielu Polaków oddało życie za Ojczyznę. Z tej okazji zostanie odprawiona Msza święta w kościele Farnym o g. 18.00, a po niej nastąpi przejście na stary cmentarz pod mogiły powstańców.
 
5. W sobotę po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na kolejną katechezę z cyklu „Zrozumieć, aby uwierzyć”. Rozważanie będzie nosiło tytuł „Wierzę w Boga, który jest wszechmogący”, a wygłosi ją znany rzeszowski kaznodzieja ks. Franciszek Dziedzic. Katecheza będzie transmitowana przez Katolickie Radio Via.
 
6. W najbliższą niedzielę organizujemy wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej na jasełka wystawiane przez kleryków naszego seminarium. Koszt wyjazdu: 50 zł. Bliższe informacje i zapisy – w kiosku klasztornym.
 
7. Przypominamy, że w roku Wielkiego Jubileuszu naszego Sanktuarium można codziennie starać się o uzyskanie odpustu zupełnego. Warunki odpustu zostały podane na plakacie w przedsionku kościoła i na naszej stronie internetowej www.bernardyni.rzeszow.pl. Nie zmarnujmy tego wielkiego przywileju, który został udzielony naszemu kościołowi.
 
8. Obecnie przygotowujemy się do głównych uroczystości roku jubileuszowego, które w naszym Sanktuarium zaplanowane zostały na wrzesień. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas swoimi modlitwami, dobrym słowem i ofiarami materialnymi. W najbliższych dniach w naszym kościele zostaną zamontowane gabloty, a w nich umieszczone zabytkowe i nowe wota ofiarowane Matce Bożej Rzeszowskiej. Na uroczystość nałożenia nowych koron, która odbędzie się 12 września, przygotowywany jest feretron, w którym figura Matki Bożej zostanie zaniesiona na plac koronacyjny, a także nowa sukienka, która będzie kolejnym wyrazem naszej wdzięczności wobec Maryi za 500 lat Jej orędownictwa w naszych intencjach.
 
9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, która w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
 
10. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-     w poniedziałek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
-     we czwartek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
-     w piątek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
-     w sobotę – wspomnienie śwśw. Tomoteusza i Tytusa, biskupów.
 
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku. Polecamy też zakupienie kalendarza jubileuszowego ze zdjęciami z naszego Sanktuarium. Kalendarz dostępny jest w promocyjnej cenie.
 
12. Na koniec pragniemy ze smutkiem poinformować, że w zeszłym tygodniu po długiej chorobie odeszła do Pana mama naszego współbrata o. Ekspedyta. Pomódlmy się teraz w intencji śp. Marii Osiadacz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.