Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Zwykła
1. W dniach 18-25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitw w tej intencji. Msza święta w tej intencji zostanie odprawiona w kościele Świętego Krzyża w sobotę o 17.30.
 
2. Jutro swoje imieniny zakonne obchodzić będzie o. Fabian Wikiera. Solenizantowi życzymy, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło mu codziennie, a praca z dziećmi i młodzieżą przynosiła radość i poczucie spełnienia. Mszę świętą imieninową o. Fabian odprawi w przyszłą niedzielę o g. 9.00.
 
3. We wtorek zapraszamy na spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko, pt. „Trucizna ideologii gender”. Katecheza audiowizualna rozpocznie się – jak zwykle – o g. 19.10. Prosimy, aby o tym spotkaniu informować znajomych. Gość spotkania jest jednym z najlepszych polskich specjalistów w tym temacie.
 
4. W przyszłym tygodniu przypada 20-lecie działalności parafialnego zespołu „Caritas” przy naszym Sanktuarium. Msza święta dziękczynna będzie odprawiona w niedzielę o g. 12.00. Będziemy w niej dziękować p. Marii Bajorskiej z całym zespołem za długie lata pięknej służby na rzecz potrzebujących i modlić się w intencji nowego zespołu pod przewodnictwem p. Grażyny Dąbek.
 
5. W przyszłą niedzielę o g. 15.00 w kościele św. Judy Tadeusza przy ul. Wita Stwosza, zostanie odprawiona Msza święta w intencji ewangelizacji naszego miasta i diecezji. Wszystkich, którym ta sprawa leży na sercu zapraszamy do wspólnej modlitwy pod przewodnictwem ks. bpa Jana Wątroby.
 
6. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
-  w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
-  w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.
 
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która dostępna jest w naszym kiosku. Przypominamy o możliwości nabycia płyt DVD z zeszłorocznym koncertem „Jednego Serca, jednego Ducha”, na którym obecna była figura Matki Bożej Rzeszowskiej, a także z katechez audiowizualnych.
 
8. Dzisiaj zapraszamy jeszcze na nieszpory o g. 18.30.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.