Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 Niedziela Zwykła
1.Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o zjednoczenie chrześcijan. Kto w czasie trwania tego Tygodnia uczyni cokolwiek dla jedności Kościoła (np. ofiarowany post, jałmużna czy modlitwa) i weźmie udział w jego zakończeniu, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiaj również przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Módlmy się szczególnie za tych, którzy uciekają ze swojego kraju przed prześladowaniem religijnym i politycznym, a także za tych, którzy znaleźli schronienie w naszej ojczyźnie.
 
2.Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzi na terenie Diecezji Rzeszowskiej akcję informacyjną na temat sytuacji chrześcijan prześladowanych za wiarę. Dzisiaj gościmy wśród nas księdza Mateusza Michoń, który głosi nam Słowo Boże, a równocześnie informuje nas o aktualnej sytuacji w Syrii, Iraku i na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do modlitwy za cierpiących braci i siostry w wierze, i prosimy także o wsparcie materialne dla nich, które po Mszach św. można złożyć do puszki.
 
3.Wczoraj zakończyliśmy Wizytę duszpasterską, której podsumowanie będzie miało miejsce w przyszłą Niedziele, ze względu na gościa, który przybliża nam sytuację na Bliskim Wschodzie. Jednak już dziś dziękujemy tym wszystkim, którzy otworzyli nam drzwi, modlili się i złożyli dobrowolne ofiary,
 
4.W Centrum Pojednania przy Sanktuarium Księży Saletynów w Dębowcu, w dniach 23-25 stycznia 2015 r. odbędzie się SESJA DLA OSÓB KONSEKROWANYCH, zatytułowana: ”Obudzić świat radosnym przeżywaniem konsekracji”. Ma ona być pomocą w ponownym odkryciu tożsamości i pogłębieniu przeżywania konsekracji.
 
5.Służba Celna wraz ze swymi duszpasterzami podejmuje akcję pt.: „Nie daj się uzależnić od hazardu”. Informując o tej inicjatywie prosimy o modlitwę w intencji ulegających temu nałogowi i ich rodzin.
 
6.Jutro przypada św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa, głównego patrona naszej diecezji rzeszowskiej. Uroczysta Msza św. w Katedrze Rzeszowskiej o godz. 18., a my zachęcamy też do indywidualnej modlitwy w int. nowych powołań do Służby Bożej w naszej diecezji. Módlmy się również za kapłanów i biskupów: Jana, Edwarda i Kazimierza.
 
7.W środę liturgiczne wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Wincentego Palottiego, kapłana, w sobotę św, Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła.
 
8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kiosku.
 
9.W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana + Maria Miazga z ul. Sienkiewicza. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.