Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
2 XI 2019 r. - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
1. Dzisiaj w Liturgii Kościoła wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Nawiedzając świątynie i cmentarze, Bożemu miłosierdziu polecamy naszych zmarłych: krewnych, znajomych, sąsiadów i dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej świątyni Nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją do pięciu ołtarzy będzie miało miejsce dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.30. O godz. 18 wieczorna Msza św. 
 
2. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych, których będziemy polecać Bogu przez cały miesiąc listopad w wieczornym nabożeństwie o 17.00 i ofiarowanej za nich Mszy św. o godz. 18.00. Pod chórem są gotowe do wypełnienia wypominkowe druczki, można je zabrać, czytelnie wpisać imię i nazwisko zmarłego, a potem przynieść do zakrystii. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji, przeznaczone są na potrzeby klasztoru.
 
3. Do 8 listopada, codziennie można zyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego. Natomiast do końca listopada możemy zyskać odpust cząstkowy. Duchowe łaski są najcenniejszym darem dla zmarłych. Zachęcamy też do do nawiedzania grobów bliskich i modlitwy za nich także na cmentarzu. Niech nasza pamięć o zmarłych nie ogranicza się tylko do zapalenia zniczy i złożenia kwiatów, bowiem najcenniejsze dla zmarłych są: modlitwa, ofiara Mszy św. i Komunia św. w ich intencji.
 
Aby zyskać odpust zupełny potrzeba spełnić następujące warunki: 
1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
2. Być w stanie łaski uświęcającej.
3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca św.
Autor:Klasztor / 2019-11-02
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.