Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 I 2019 r. - II niedziela zwykła
1. Do 2 lutego włącznie, funkcjonować będzie Betlejemska Szopka. W naszej Szopce każdego roku przybywają nowe postacie i ruchome elementy. Uważne wpatrywanie się w Szopkę, której centralnym punktem jest Boże Dziecię, pomaga w refleksji nad prawdą, że do Jezusa może przyjść każdy: ubogi i bogaty, prosty i uczony, świecki i duchowny, dziecko i starzec. Różnorodna i duża ilość postaci różnych stanów i zawodów, może pomóc w tej refleksji. Tutaj każdy jest u siebie, bo Jezus kocha wszystkich. Ruchome elementy szopki włączamy w dni powszednie od godz. 10 do 17.30, w Niedzielę poza czasem Mszy św., dlatego gorąco prosimy, aby podczas trwania Eucharystii, nie spacerować po kościele do szopki, bowiem jest to czas modlitwy, do której potrzebna jest cisza i skupienie.
 
2. Przypominamy, że w naszej Bazylice od początku roku, wieczorna Msza św. w dni powszednie odprawiana jest o godz. 18, natomiast w Niedziele i Uroczystości (jak dotąd), o godz. 18.30. 
 
3. Dzisiaj o godz. 19.30 (po Mszy św. wieczornej) w naszej Bazylice odbędzie się Koncert  Kolęd w wykonaniu zespołu Gajda. Wstęp wolny. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez bożonarodzeniowe pieśni.
 
4. Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W bieżącym roku hasłem przewodnim Tygodnia są słowa z Księgi Powtórzonego Prawa: Dąż do sprawiedliwości (Pwt 16,20). 
W piątek, 25 stycznia w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
5. W dniach od 22 do 27 stycznia bieżącego roku,  z udziałem Ojca św. Franciszka odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Jest tam również obecna młodzież z naszej diecezji. Módlmy się o dobry i owocny przebieg tych dni. 
 
6. W bieżącym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: 
- jutro św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę
- w czwartek św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła 
- w piątek święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
w sobotę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 
7. W minionym tygodniu odeszli do Pana + Waldemar Borowik, zam. przy ul. Ks. J. Jałowego i + Czesława Szadowska, zam. przy ul. Marszałkowskiej. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. 
Autor:Klasztor / 2019-01-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.