Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 Niedziela Zwykła
1. Jutro Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny, po każdej poświęcenie ziół i kwiatów. Mszy św. za fundatorów Sanktuarium o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ks. Dziekan Władysław Jagustyn a wieczornej Eucharystii o godz. 18.30 Ks. Bp Edward Białogłowski.
15 sierpnia to także Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej (1920r.). Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę.
 
2. W dniach 18-20 sierpnia w Cmolasie odbędą się „Dni Młodych Diecezji Rzeszowskiej”. Zapraszamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: sdmrzeszow.pl.
 
3. Zachęcamy do podjęcia sierpniowej abstynencji w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa. Marsz na Rzecz Trzeźwości odbędzie się 29 sierpnia br spod kościoła św. Krzyża.
 
4. Przy ołtarzu św. Franciszka wystawiony jest kosz na artykuły szkolne dla dzieci i młodzieży z rodzin objętych pomocą Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o modlitwie.
 
5. Przypominamy, że w czasie wakacji spowiadamy podczas każdej Mszy św. oraz w dni powszednie do południa od godz. 10.30 do 12.00 i po południu od godz. 15.00 do 16.30.
 
6. W liturgii tego tygodnia przypada:
- w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
- w środę – wspomnienie św. Jacka, kapłana
- w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościołą
 
7. Zapraszamy na śpiewane Nieszpory o godz. 18.00.
 
8. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. + Ryszard Hady zam. ul. Podchorążych 2, śp. +Eugeniusz Bronisław Ungeheuer zam. ul. Marszałkowska 15, śp. + Józef Probola zam. ul. Sienkiewicza 1. Wieczny odpoczynek…
 
Autor:AS / 2016-08-14
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.