Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 Niedziela Zwykła
1.W środę przypada wspomnienie bł. Władysława Findysza, niezmordowanego i nieustraszonego kapłana, pierwszego męczennika komunizmu w Polsce, beatyfikowanego w 2005 roku w Warszawie. O godz. 11.00 - uroczysta Msza św. w Nowym Żmigrodzie, pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego, bowiem miejsce kultu błogosławionego Władysława znajduje się na terenie naszej diecezji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W najbliższy czwartek i piątek -  24 i 25 sierpnia w godzinach od 15.30 do 18 Parafialny Zespół Caritas wydawał będzie żywność i artykuły szkolne dla osób objętych naszą opieką.

3. Zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę, 27 sierpnia w Rzeszowie przy katedrze. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.

4. Parafia Dobrzechów zaprasza na Dobrzechowskie Dni Uwielbienia – Odpust ku czci Matki Bożej Dobrzechowskiej – Matki Pocieszenia w niedzielę 27 sierpnia. O godz. 11.00 uroczysta suma, o godz. 17.00 koncert w plenerze.

5. 29 sierpnia odbędzie się X Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Marszu Mszą św. w kościele św. Krzyża o godz. 17.30, wyjście sprzed kościoła o godz. 18.30, następnie  przejście ul. 3-Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zapraszamy do udziału.

6. Ruch Światło-Życie wraz z gałęzią rodzinną Domowego Kościoła pragnie dziękować Bogu za dar rekolekcji wakacyjnych a także rozpocząć nowy rok pracy i formacji. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, rodziny z całej diecezji do katedry rzeszowskiej 2 września na godzinę 10.00, aby słuchać świadectw rekolekcyjnych, uczestniczyć w Eucharystii a potem we wspólnej Agapie przy posiłku i zabawach integracyjnych.

7. W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia obchodzić będziemy:
21 VIII: wspomnienie św. Piusa X, papieża,
24 VIII: święto św. Bartłomieja, apostoła,
25 VIII: święto św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
26 VIII: Uroczystość NMP Częstochowskiej, w naszej Bazylice Msze św. sprawowane będą wg porządku świątecznego czyli o godz.: 6, 7.30, 9, 10.30, 16.30 i 18.30.

8. Zapraszamy do naszego sklepiku klasztornego i kawiarenki przy Ogrodach. W sklepiku można zakupić prasę katolicką i ciekawe książki, zaś w kawiarence można nie tylko zjeść smaczne lody czy ciastko i napić się dobrej kawy, ale również zakupić leki, maści czy zioła bonifraterskie oraz benedyktyńskie.

Autor:Klasztor / 2017-08-20
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.