Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 Niedziela Zwykła
1. Zbliża się Jubileusz 500-lecia naszego Sanktuarium. Pięknym darem dla Matki Bożej z tej okazji mogą się stać świadectwa łask i cudów wyproszonych w jej rzeszowskim Sanktuarium. Bardzo prosimy wszystkich, którzy na tym miejscu doświadczyli szczególnego wstawiennictwa Maryi o nadsyłanie świadectw. Można to uczynić pocztą pisząc listy na adres klasztoru, drogą elektroniczną – wysyłając do nas maile, albo w bezpośredniej rozmowie z Kustoszem Sanktuarium.
 
     2.            „Caritas” naszej parafii organizuje po raz kolejny akcję „Powrót do szkoły”. Do kosza wystawionego przed ołtarzem św. Franciszka można składać przybory szkolne, które trafią do dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. Akcja potrwa do 26 sierpnia. Osoby, które pragną złożyć ofiarę pieniężną na ten cel, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii.
 
     3.            Trwa wielka akcja społeczna: „Przywracamy lekcje historii do szkół”.  Grupa inicjatywna podjęła zbieranie podpisów w tej sprawie. Chodzi o to, aby polska młodzież mogła uczyć się historii swojej Ojczyzny przez cały okres kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej. Aby projekt trafił pod obrady Sejmu, musi zostać zebrane 100 tysięcy podpisów. W naszym kościele można je składać w dniu dzisiejszym.
 
     4.            Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza do uczestnictwa w V Rzeszowskim Marszu na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia 2012 r. W programie: o godz. 17.30 Msza św.w kościele św. Krzyża, a potem przemarsz na Rynek.
 
     5.            W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu w katedrze rzeszowskiej odbędą się wojewódzkie i diecezjalne dożynki. Msza święta po przewodnictwem ks. bp Edwarda Białogłowskiego rozpocznie się o g. 12.00.
 
     6.            Z radością informujemy, że tuż po wakacjach rusza 4 edycja katechez audiowizualnych. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 września, a jego gościem będzie człowiek, który 24 lata swojego życia spędził w więzieniu odsiadując kary za rabunki, tortury, wymuszanie haraczy i gwałty. Więcej informacji o katechezach można znaleźć na naszej stronie internetowej.
 
     7.            W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-       w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
-       we wtorek – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
-       we środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej;
-       w piątek – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
-       sobotę – święto św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
     8.            Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i książek o tematyce religijnej. Są one dostępne w naszym kiosku klasztornym.
 
     9.            Na 18.00 zapraszamy jeszcze na  niedzielne nieszpory.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.