Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 Niedziela Zwykła
1. Decyzją bpa Jana Wątroby, ordynariusza naszej Diecezji o. Wiktor Tokarski, kustosz sanktuarium i gwardian klasztoru z dniem 25 sierpnia obejmie też obowiązki proboszcza istniejącej przy Sanktuarium Parafii Wniebowzięcia NMP. Uroczysta instalacja nowego proboszcza dokona się w obecności księdza dziekana w przyszłą niedzielę o g. 12.00. Informujemy też, że dotychczasowy proboszcz – o. Rafał Klimas, pozostanie w naszym klasztorze pełniąc posługę spowiednika i kaznodziei.
 
2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej Zespół „Caritas” zbiera datki do puszek na zakup wyprawek do szkoły dla dzieci z ubogich rodzin. Przed ołtarzem św. Antoniego został wystawiony też kosz, gdzie można składać przybory szkolne i inne rzeczy potrzebne dzieciom w nowym roku szkolnym. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.
 
3. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzić będziemy:
-  we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
-  we środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża;
-  we czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej;
-  w piątek – wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana, męczennika komunizmu;
-  w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.
 
4. W przyszłą niedzielę o 7.30 zostanie odprawiona Msza święta dla uczestników „Niedzielnego pielgrzymowania Drogą Świętego Jakuba”. Po Eucharystii pielgrzymi wyruszą na szlak Via Regia, przy którym leży nasza Bazylika i udadzą się nim do Ropczyc. Więcej informacji na temat pielgrzymowania na stronie www.viaregia.podkarpacie.eu.
 
5. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na główne uroczystości Wielkiego Jubileuszu 500-lecia naszego Sanktuarium, które odbędą się w dniach od 7 do 12 września. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie Msza święta połączona z nałożeniem nowych koron na skronie Matki Najświętszej i Dzieciątka Jezus, którą 12 września o g. 18.00 odprawi ks. abp Mieczysław Mokrzycki z Lwowa. Ulotki z programem obchodów można zabierać z przedsionka kościoła.
 
6. W kiosku klasztornym dostępne są nowe numery miesięcznika „Egzorcysta”, a także „Gość Niedzielny” i „Niedziela” z dodatkiem rzeszowskim.
 
7. Dzisiaj o 18.00 odprawimy niedzielne nieszpory, na które serdecznie zapraszamy.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.