Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
20 Niedziela Zwykła
1. W związku z powodzią, która dotknęła wielu mieszkańców z południa Polski, Caritas Diecezji Rzeszowskiej udostępnia swoje konto, na które prosimy przekazywać ofiary na wsparcie dla poszkodowanych z dopiskiem: POWÓDŹ. Powodzian można również wspomóc wysyłając SMS z hasłem FALA numer konta oraz numer dla sms-a zamieszczone są w gablocie.
 
2. Zespół Ewangelizacyjny Misjonarzy Klaretynów z Wybrzeża Kości Słoniowej, który gościł w naszej Bazylice w dniu 3 sierpnia przesłał gorące podziękowanie za ciepłe, życzliwe przyjęcie i atmosferę modlitwy, a także za ofiary złożone na rzecz misji w kwocie: dziesięć tysięcy pięćdziesiąt złotych. W naszym kiosku można jeszcze zakupić płytę CD z ich nagraniami.
 
3. W sobotę, 23 sierpnia, przeżywać będziemy wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana męczennika. W tym roku przeżywamy 50-lecie jego męczeńskiej śmierci. Uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w sobotę, 23 sierpnia, w Nowym Żmigrodzie o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do udziału wiernych świeckich
 
4. Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej, w której znajdziemy ciekawe artykuły z dziedziny wiary, Biblii, życia społecznego. Wielka szkoda, że mając w zasięgu ręki ubogacające nas treści zaniedbujemy naszą edukację religijną, a wiele wydrukowanych egzemplarzy za które trzeba zapłacić, trafia do kosza.

5. W Liturgii Kościoła wspominamy:
- w środę św. Bernarda, opata i dra Kościoł                                                    
- w czwartek św. Piusa X, papieża                                                                
 - w piątek Najświętszej Maryi Panny, Królowej

6. Dzisiaj o godz. 18 Niedzielne Nieszpory, na które serdecznie zapraszamy.
Autor:AS / 2014-08-17
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.