Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, Bazylika OO. Bernardynów w Rzeszowie
Menu

Co najbardziej cenisz w naszym Sanktuarium?
A A A
21 Niedziela Zwykła
1. Rzeszowskie Porozumienie na Rzecz Trzeźwości zaprasza na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w sobotę, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża, a po niej przejście ulicami:  3-go Maja i Kościuszki na Rzeszowski Rynek. Zachęcamy do udziału.
 
2. Rektorat WSD w Rzeszowie informuje, że w sobotę, 29 sierpnia 2015 r. o godz. 9.00 odbędzie się egzamin wstępny na I rok studiów i formacji w Seminarium w Rzeszowie.
 
3. Zapraszamy  na DiecezjalneDożynki, które  odbędą się w niedzielę 30 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. W tym roku  będą to także Dożynki Województwa Podkarpackiego.
 
4. Młodzież Rzeszowa, przygotowującą się do bierzmowania w 2016 r.,  zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów, w środę 9 września na godz.18.00.
 
5. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór na rok akademicki 2015/2016. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się osoby, które ukończyły 50 rok życia lub zakończyły aktywność zawodową. Szczegółowe informacje w sekretariacie lub na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie: www.instytut.diecezja.rzeszow.pl
 
6. W związku z przedłużającą się  suszą, zachęcamy do modlitwy o deszcz i dobre zbiory. Zachęcamy do śpiewu tradycyjnej pieśni: „Królu, Boże Abrahama”.
 
7. Przy ołtarzu św. Franciszka jest wystawiony kosz na artykuły szkolne, dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Za wsparcie i każdy dar serca, Bóg zapłać.
 
8. Zarówno dzisiaj jak też w tygodniu, zapraszamy do kiosku klasztornego, gdzie można zakupić trójwymiarowe obrazki M.B. Rzeszowskiej, książki katolickie, nowy Przewodnik po Sanktuariach Podkarpacia, oraz prasę katolicką.
 
9. Dzisiaj o godz. 18 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 
10. W bieżącym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
- jutro święto św. Bartłomieja, Apostoła
- we wtorek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona FZŚ
- w środę uroczystość NMP Częstochowskiej
- w czwartek św. Moniki
- w piątek św. Augustyna, bpa i dra Kościoła
- w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 

X Nie pokazuj więcej Strona używa plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki, aby usprawnić korzystanie z niej i do celów
statystycznych. Jeżeli nie blokujesz tych plików, to wyrażasz zgodę na ich używanie i zapisywanie na Twoim urządzeniu.